Kétszer is vezetett a lelkes Bástya a jobb III. ker. ellen
    Góllövő: Körösi, Zilahi, Körösi, Győri
    Szeged, 3500 néző. Bíró: Gébert.
    Fölállnak a csapatok :
    Bástya: Benedek — Sirály, Emődi — Tóth, Kurunczy, Raffai — Koszta, Körösi, Havas, Harmath, Korányi II.
    III. ker.: Szulik — Werner, Bíró — Steiner, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Borbély, Zilahi, Győry, Dömötör.
    Élénken indul a játék, a 4. percben már kavarodás is van a szegedi kapu előtt, Sirály elengedi Dömötört, a szélső bead, Zilahi átlépi, Fenyvesi tisztán kapja a labdát, de addig késik, míg szerelik. Két perc múlva Tóth szép lövését fogja Szulik, majd Györyét Benedek. Nagy az iram. A 9. percben Dömötör hatalmas szabadrúgást küld mellé a 16-os sarkáról. Tóth faultol aztán, Dömötör ismét szabadrúgást rúg, a lövést Benedek kiüti, a labda Lutz elé pattan, aki húsz méterről élesen, félmagasan lő, Benedek bravúrosan kiüti ezt is.
    Percekig tapsolják a nagyszerű kapusteljesítményt. A 15. percben Emődi és Raffai enyhén ollóba fogja Fenyvesit, jó 8 méterrel a 16-osonbelül. Fenyvesi el sem esik de a bíró kissé
    túlszigorúan
    ll-est
    ítél. Óriási pfujolás kezdődik, a Bástya-játékosok rohannak reklamálni s Zilahi ugyan már nekiállt a labdának, mikor a bíró tanácskozásba kezdett a határbíróval, mely tanácskozásnak az a kinyilatkoztatás lett az eredménye, hogy fault történt ugyan, de a 16-os vonalon. Hogy a kecske is jóllakjon s a káposzta is megmaradjon...Most a kerület háborodik föl, a szabadrúgásból pedig semmi veszély sem lesz.
    A 18. percben Korányi II. centerez, Havas átemeli a labdát Bírón Körösi fejére, aki fejjel gólba továbbít. 1:0.
    Akkora tombolás támad erre, hogy még a legöregebb Bástya-drukkerek sem emlékeztek ilyen ovációra. Az iram változatlanul nagy, veszélytelen kornereket rúgnak, egy-két szép lövés megy mindkét részről, majd a
    38.percben egyenlít a kerület: Fenyvesi lefut, ott táncol a labda a kornervonalon, ott az egész a Bástya-védelem, Emődi fölemeli a kezét, hogy kint van a labda, a bíró nem fütyül, a szegedi védelem tétovázik, a szélső centerez
    Zilahi elé, akinek fejese Sirályról visszapattan megint Zilahi elé, aki most már nyugodtan beemeli a labdát. 1:1.
    Halálos csend fogadja a kiegyenlítést. Néhány összecsapás izgatja a kedélyeket, Dömötör is szenvedő alany, Senkeynek viszont a rendőrséggel támad afférja, a tréner ugyanis beszaladt Dömötörhöz, a rendőr viszont letessékelte. Előzőleg a Bástya-védelem is panaszt emelt már Senkey ellen, aki a szokástól eltérően a szegedi kapu mögött foglalt helyet és onnan dirigálta harsány hangon az óbudai csatárokat. Komolyabb baj nem támad, Senkey lemegy, Dömötörnek sincs komoly baja. Vége is a félidőnek.
    Az első percekben főleg a kerület van frontban. Rúgnak egy kornert, Zilahi mellé lő, majd ugyancsak Zilahi szép sarokfejesét Benedek kiüti.A Bástyában most Harmath a balszélső és Korányi II. a balösszekötő. A 12. percben Havas zsinórpasszal szökteti Harmathot, aki elhúz Werner mellett, Szulik kifut, Biró odarohan, szerel is, de rúgása igen kicsi,
    pont Körösi elé esik, aki az üresen hagyott kapuba bombáz. 2:1.
    Az eső vigasztalanul szakad. Győry hagy ki nagy helyzetet, majd a 22.percben egyenlít megint a kerület: Fenyvesi elszalad az elcsúszott Tóth mellett, bead,
    Győry kapja a labdát és szépen helyezve a bal alsó sarokba gurít. 2:2.
    Az iram lanyhul, Havas leteríti Lutzot, majd a 32. percben izgalmas helyzet adódik. Bástya támadás, kavarodás, a kavarodásból lövés megy az óbudai kapura, a labdát Werner fejeli ki, de a közben fellendülő karja is éri a labdát. A közönség mint egy ember reklamál
    l1-est,
    de a bíró nemet int. Pfujolás kíséri végig működését. Dömötört ofszájdról engedi el, majd a reklamáló Emődit kissé erélyesen kézzel löki el magától. Változatos játékkal ér véget a mérkőzés.