Budai 11 - Soroksár FC 4 : 2

Profi I. liga 1932/1933, 18. forduló
  1. Nemzeti Sport: 1.500

2024.02.20, 23:58
    Kompóti Gábor, aki edző és játékos egy személyben, ezt teszi hozzá: — Mi futballoztunk s ők rúgták a gólokat!

Nemzeti Sport, 1933. április 23.

2024.02.20, 19:59
    Budai „11”—Soroksár 4:2 (3:0)
    Mezőnyben egyenrangúak voltak a soroksáriak
    Góllövő: Vadász, Rökk, Sztancsik, Zimonyi, Tőrös, László
    Sport utca, 1500 néző (150 hölgy). Bíró: Magyar.
    Budai „11”: Fábián — Vadász, Fekete — Wéber, Burger, Schuszter — Rökk, Sztancsik, Tőrös, Kárpáti I I., Polgár.
    Soroksár:Pécsi — Schweier, Ligeti — Elblinger, Réti, Kompóti — Farkas, Zimonyi, László, Kis, Schwarc.
    Buda kezd, de előbb a soroksáriak támadnak. A 4. percben Polgár bombáját fogja Pécsi. A 6. percben hendsz miatt szabadrugáshoz jut a Budai „11”. A 16-os vonalhoz közel teszik le a labdát. Tőrös úgy csinál, mintha ő rúgná, rúgás helyett azonban átlépi a labdát s a háta mögül
    előugró Vadász nagy erővel küldi a jobb sarokba. 1:0.
    A pálya talaja kitűnő. Az egész nap tartott, de a meccs kezdetére elállt esőtől itt-ott ugyan csúszós. S ezen a pályán a budaiak vígan játszák pontos tologatós játékukat. A 8. percben Rökk messziről fut el, bekanyarodik s éles lövése
    szintén a jobb sarokba vágódik. 2:0.
    A szép számban egybegyűlt soroksári szurkolók megdermedtek. A 17. percben Rökk ismétel, de most emberbe lövi a labdát. A soroksáriak csak szögletrugást érnek el, a budaiak ismét dugót. A 21. percben Kárpáti II. adja be a labdát a balszélről,
    az ötösön Tőrös átengedi Sztancsiknak, aki jól céloz. 3:0.
    A soroksáriak mezőnyben továbbra is egyenrangúak , a 31. percben Zimonyi bombáját Fábián csak fölé öklözéssel menti. A soroksáriak most belejöttek, többet támadnak s a 39. percben Fábiánnak Schwarc lövését is kornerre kell öklöznie. Ezzel már 3:0 a szögletrugások aránya a soroksáriak javára.
    Kapufát lőnek a budaiak - ez az első esemény szünet után, majd szögletrugáshoz is jutnak. Azután soroksári fölény következik. A 16.percben Kompóti szabadrúgása jól ível a kapu elé, a kifutó Fábián elnézi a labdát s Zimonyi szinte Fábián keze közül fejel a hálóba. 3:1.
    Két perccel később Schweier át akar játszani Ligetinek. Tőrös azonban belelép az akcióba, elszalad a labdával. Ligeti utóléri, hátulról löki, a lövés így elég gyenge, de
    a rosszul vetődő Pécsi hasa alatt mégis a hálóba megy a labda. Nagyon potya dugó. 4:1.
    A feléledt soroksári tüzet lelohasztja a gól. Alkonyodik, a pályán egyhangú a játék, de
    a tribünön
    egy kis összetűzés formájában nagy élénkség támad. A 32. percben szögletrugás jelzi a soroksáriak fölényét, a berúgás után nagy a kavarodás, de az esedékes dugó csak újabb támadás után, egy perccel később esik:
    a hátrakerült labdával László megcélozza a kaput. 4:2.
    Az utolsó tíz percben egy kapura rájátszanak. — Oly nagy a soroksáriak fölénye.