Góllövő: Gerle, Vince, Kovács, Harmat (11-esből),Teleki (11-esből)
    Szeged, Temesvári körút, 3000 néző. Bíró: Koch (Győr)
    Bocskai: Fehér — Vágó, Janzsó .— Palotás, Moóré, Keviczky — Markos, Vince, Teleki, Kovács, Hevesi.
    Szeged: Pálinkás — Werner, Raffai — Gyurcsó, Somogyi, Bartók —
    Korányi II., Gerle, Lukács, Kiss, Harmat,
    A Bocskai kezd, már a 2. percben Teleki pompásan, szökteti Vincét, éles lapos a lövés, de nehéz szögből jön, így Pálinkás könnyen védi. Jó a játék, gyors az iram, érdekes a mérkőzés. Markos tör ki a következő akciónál, Bartók rajta van, csinnel akaszt, szabadrúgás: Markos kapu mellé küldi. A 10. percben feljön a Szeged is. Gerle ballal kapásból nagy lövést küld kapura , Fehér a jobbsarokra tartó lövést csak kornerre tudja védeni. A 15. percben Markos és Bertók párharca újra faulttal végződik. Szabadrúgás a Bocskai javára s ennek nyomán fejelő akadémia alakul ki, míg csak mezőnybe nem jut a labda. Enyhe szegedi fölény alakult ki, szögletrúgást is hoz, majd a második szegedi szögletrúgásnál már hangulat is van, hallani a „Hajrá Szeged”-et.Lukács Gerlének ad labdát, de annak fejesét Fehér biztosan védi.
    A 17. percben Bertók újra szabálytalanul akadályozza Markost. A 20 méteres szabadrúgás nyomán röpke zavar támad, de Somogyi tisztáz. Most előbb Korányi II, majd Harmat fut le, de mindkettőnél rossz a befejezés. A Bertók— Markos párharc tart s közben érik a szegediek gólja. A 25. perc meg is hozza. 30 méteres szabadrúgásnak Raffai áll neki. Korányi II.kapja a labdát, leszalad vele egészen a vonalig. Onnan adja be
    Gerlének, a debreceni védelem kapkod s Gerle nyolc méterről a balsarokba szúr. 0:1.
    A 27. percben már egyenlíthetne a Bocskai: Markos élesen lő, Pálinkás nem tudja megfogni a labdát, de Teleki mellélövéssel rontja a helyzetet. De nincs hiba, az egyenlítő dugó sem késik. A 30.percben Teleki szökteti Vinczét, pompásan játszotta lyukra,
    Vince kicsit fut és futtából félmagas lövéssel a balsarokba bombáz. 1:1.
    És már itt is az ismétlés a 31. percben, csakhogy most lesállás miatt meg kell állni. Vigasztalás: amúgy is mellé ment a lövés. A 32. percben Vince újra jól céloz, Pálinkás munkában van.
    Izgalmas, változatos a játék.
    A 40. percben már a harmadik szegedi szögletrúgás van soron. Korányi II. küldi be s Kiss alig küldi fölé. Egy perccel később Markos fut le, de taccsra szerelik, majd Vince és Teleki szép akcióját nézi a közönség: Vince fölé lő. Az utolsó percben Lukács ugrik meg, azonban kapkod s rosszul találja el a labdát.
    Harmat és Kis helyet cserél: ez a Szeged első „akciója”. Palotás és Bertók összecsap, ez arra jó, hogy kezet fogjanak egymással. A 6. percben Markos átverekszi magát előbb Bertókon, majd a hátvédsoron is, centere azonban túl hosszúra sikerül, csavart a labda, egészen Hevesihez jut, közben
    a határbíró integet,
    hogy kint volt a labda. A bíró nem sípol, a szegedi védelem csak „félgőzzel” mozog,
    Hevesi betolja a labdát Kovácsnak s az 10 méterről be is vágja. 2:1.
    Utána egy sor szegedi reklamálás következik, de a bírót nem tudják meggyőzni. A gól gól marad, Szeged igyekszik. Szögletrugást ér el, ebben már
    4:0-ra
    vezetnek a paprikások. A 9. percben gólhoz is jutnak. Lukács fel akar ugrani, Vágó szembeszáll, Lukács bukik,
    vonaglik, sok a túljátszás, a bíróra azonban hat: 11-es. Harmat laposan a jobb sarokba teszi. 2:2.
    Ugy látszik a dugóözön megindult, mert a 14. percben már újabb dugó az esemény. Ez is büntetőből. Most Vincze ugrana ki, de Bertók nyomja:
    11-es. Teleki előkelően beteszi. 3:2.
    Nagy Bocskai-akció következik, a jobbszárny elemében van, a válasz enyhe szegedi nyomás. A 32. percben Korányi II. a kapu előtt áll, baloldali támadás során egészen váratlanul odaszáll a labda, 6—7 méternyire áll a szélső, egészen meglepődik, hogy ő kapta alabdát s így lehetséges csak, hogya nap legnagyobb gólhelyzetét mellélövéssel rontja el. A 33. percben már 5:0 a szögletrugás a szegediek javára. Fehér lehúzza a labdát. A 34. percben Vincze bombája esemény, a 37. percben Kovács emeli kapu elé a labdát s Pálinkás csak nehezen véd. Mezőnyjáték következik. A játék végén a Bocskai támad s az utolsó percben sikerül is elérnie az első és egyben utolsó szögletrúgását (5:1).