játékvezető : Viczenik Ede
  1. Nemzeti Sport: 1.000

2024.02.02, 22:15
    III. ker. FC-Budai „11" 6:1 (2:0)
    A fekete-fehérek védelme összeroppant a II. félidőben Góllövő: Dömötör, Kármán, Kármán, Fenyvesi,Sztancsik, Kármán, Kármán
    BSzKRT-pálya. Bíró: Viczenik, 1000 néző.
    III. ker. FC: Budai — Győry, Biró — Steiner, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Blaskó, Kármán, Horváth, Dömötör.
    Budai „11": Raffai — Wéber, Fekete — Magda, Kárpáti I., Schuster — Rökk, Sztancsik, Polgár, Czumpf, Tárnok.
    Polgár rúg bele elsőnek a labdába. Már az 1. percben Schuster keményen belemegy Blaskóba, aki kisántikál. Pár perc mulva visszajön jobbszélsőnek, de hamarosan visszaállítják az eredeti csapatot. Blaskó azonban végig csak próbálkozik a játékkal, futni alig tud. Szép támadásokat vezet a Budai „11”, amely az első negyedórában határozottan veszélyesebb és többet is támad. Polgár 20 méteres szabadrúgása centiméterrel kerül kapu fölé. Czumpf jó helyzetből eltéveszti a célt. Az óbudaiaknál Magyar ront, Biró ront, Sztancsik teljesen tiszta, de pár lépésről a felső lécet találja el,
    amiről a labda visszapattan. Most már tisztáz az óbudai védelem és a hosszan előreadott labda Fenyvesihez kerül, aki szépen bead és
    a befutó Dömötör a balösszekötő helyéről kapásból ritkán látott remek gólt lő a 10. percben a balsarokba. 1:0.
    Ez a futball! A budaiaknak járt volna a gól és mégis Polgár kénytelen újra kezdeni... Kárpáti passza után Polgár bombája alig kerüli el Budai kapuját. Horváth 16 méteres szabadrúgásából szögletrúgás lesz. Schuster leteríti Fenyvesit, szabadrúgás jár érte. Most is változatos a játék, de ekkor már a kerület van többet frontban. Fenyvesi remekül csavar egy szögletrúgást, majd Tárnok sarokrúgása teremt meleg helyzetet Budai kapuja előtt. A 25. percben Lucz— Magyar—Dömötör támadás után Horváth jól ad középre. Kármán fut a labdára, Raffay elkésve fut ki és kapkodva Feketébe vágja a labdát, amelyik pontosan
    Kármán elé pattan, ő már csak begurítja az üresen maradt hálóba. 2:0.
    Polgár újabb bombát küld a 16-osról kapu mellé. A budaiak már gyérebben támadnak, de Győry fölényesen utasítja vissza akcióikat. Kerületi szögletrúgást Fenyvesi újra nagyon szépen irányít, Raffay kézzel akar menteni, de csak lábbal sikerül. Pár lökés szólaltatja meg a bíró sípját, majd Tárnok, utána Horváth lő kapu fölé és vége az I. félidőnek.
    Gyors, szép támadások töltik be a II. félidő elejét is. A kerület előbb szögletrúgáshoz jut, majd a 6. percben Fenyvesi jó beadását egy-két passz után
    Kármán kapja és éles lövése a felső lécről bepattan.
    A tribünről nem látszott kétségtelen gólnak, de a bíró határozottan megítélte és a budaiak sem tiltakoztak. 3:0.
    A budaiak nem adják meg magukat és nagy hévvel építik fel támadásaikat, de Rökk szabadrúgása átszáll a másik oldalra, Polgár bombája pedig újra eltéveszti az irányt. Ezzel szemben a 14. percben Steiner jó passza Kármánhoz, kerül, Kármánt ugyan leterítik, de a labda Fenyvesihez kerül, aki már ott van a kapu előtt. Raffay a labda mellé dobja magát, Fenyvesi behelyezi az üres kapuba. 4:0.
    A budaiak újra erősítenek és a 16. percben Polgár lövését Biró fejjel fölemeli a levegőbe, a visszahulló labdát pedig
    Sztancsik kapásból belövi, 10 lépésről, 4:1.
    Ujabb veszélyes budai támadások következnek, de a csatárok révedeznek a kapu előtt. Fenyvesi közeli lövését Raffay feltolja, Dömötör kapu mellé vágja a hozzá kerülő labdát. Még mindig változatos a mezőnyben a játék, a kapu előtt azonban egyhangú, mert csak a Kerület rúg gólt. A 33. percben Steiner átvágott labdáját Kármán nehezen stoppolja, de még így is marad ideje a leálló budai védelem sorai között élesen belőni a labdát Raffay mellett a hálóba. 5:1.
    Sztancsik veszélyes közeli lövését Budai szépen menti. A 38. percben Steiner passzát Horváth kapja, ő Kármán elé tálal, Raffay megint bennragad a vonalon,
    Kármán lövése gól. 6:1.
    A 43. percben tumultus a budai kapu előtt, a kifutó Raffay pechesen knockautolja saját bekkjét, Wébert, akit úgy kell kivinni, közben Magda kornerre ment. Veszélyes kerületi támadás után vége a játéknak.