A III. ker. győzelme reális és megérdemelt
    Góllövő: Kármán, Fenyvesi, Galambos, Kármán
    Kaposvár. Bíró: Tihanyi. 1000 néző.
    III. ker. FC: Budai — Győry, Biró — Beretvás, Lutz, Magyar —Fenyvesi, Blaskó, Kármán, Horváth, Dömötör.
    Somogy: Jókai — Szattyán, Miklósi — Pető, Egri, Berecz — Mészáros, Galambos, Halas, Dormos, Tunyoghy.
    Somogy kezdi a játékot és Miklósi 25 méteres szabadrúgása a kapu mellett süvít el. Halas kiadását Tunyoghy elszeleskedi. A 9.percben a kerületi balszárny támadását Fenyvesi kapu fölé lövi. Jókai Kármán lábáról az utolsó pillanatban szedi le a labdát. A 15.percben Fenyvesi jól megy el,
    beadása tisztán találja Kármánt, aki nyugodtan lövi a labdát a balsarokba.
    Jókai kissé elmélázott. 1:0. A kerületi fedezetsor most iskolázik, Somogy pedig két kornert ér el. A 28. percben Pető miatt a tribünről érthetetlennek látszó szabadrúgást ítél a bíró. Horváth a 16-osról íveli a labdát és
    Fenyvesi Jókai mellett begurítja a hálóba. 2:0.
    Most Halas centerhalfba megy, Egri lesz jobbhalf és Pető center. Ez sem segít a Somogyon.
    A 40.percben a somogyi belsők elől Győry kézzel sodorja ki a labdát a 16-oson belül, a bíró nem ad 11-est.A közönség tüntet is erősen ellene.
    A II. félidő sok lesállással indul mind a két oldalon. Somogy most kornersorozatot csinál. Mészáros rendre jól csavarja a labdákat, de a belsők tehetetlenek. Az iram ezután alábbhagy. A 20. percben Dormos Pető labdájával elfut,
    beadását Galambos szép lövéssel küldi a hálóba. 2:1.
    A kerületi belsők úgy mennek át Halmon, ahogyan akarnak. A kapu előtt azonban nekik sem megy. A 37. percben a III. kerület kornert ér el. Fenyvesi irányítja jól a labdát, Kármán befejeli. Halas későn ugrott a labdára. 3:1.