Szeged a 48-ik percben mentett meg egy pontot
    Góllövő: Serényi, Havas (11-esből)
    Szeged, 2000 néző. Bíró: Karsai.
    Kispest: Dénes — Laki, Szemere — Szabó, Purczeld, Keresztes — Mikes, Szenes, Kormos, Szepes, Serényi.
    Szeged: Pálinkás — Raffai, Bertók — Polgár, Somogyi, Harmat — Korányi II., Gyurcsó, Lukács, Kiss, Havas.
    Igen változatosan indul a mérkőzés. Már az első percben bemutatkozik Bertók, a Szeged szükségbekkje, de nem valami biztató, hogy hatalmas bombát küld kornerre. Lukács jó szöktetésére Korányi II. fut rá, a nagy lendületben azonban hendszet vét. Kispest kornert ér el, mire az eső is megered. Perceken át változatos, élénk játék folyik anélkül, hogy feljegyzésre érdemes esemény történne, vagy valamelyik kaput veszély fenyegetné.
    A 11-ik percben Szenes lő a 16-osról remekül, de Pálinkás bravúrosan védi a veszélyes labdát. Egy percre rá Havas kornert ér el, Dénes kiüti a labdát Lukács elé, aki meglepetésében hirtelen fölé lő. Szenes—Karmos akció után utóbbi szép lövését védi Pálinkás. Most Szabó faultolja Havast a 16-os sarkán, a bíró fütyül és Havas már szalad is a 11-es ponthoz, a bíró azonban visszainti. A közönség nem éljenez. Ellenkezőleg.
    A 22-ik percben Kormos átdriblizi a védelmet és a 16-oson belül kerülve lő. A labda Bertóknak tart, aki kézzel keményen leüti. Bombahendsz. Serényi áll a labdának és
    messze mellé helyezi a 11-est.
    Most a Szeged támad többet. A 29-ik percben nagy a kavarodás a kispesti kapu előtt és a bíró belefütyül. A fütty pillanatában éppen Dénes üti le a labdát és a bíró ítélete — 11-es — kellemes csodálkozást kelt (Az öltözőben derült ki, hogy előbb már egy kispesti mezőnyjátékos kezét is látta a bíró érintkezni a labdával.) A 11-esnek Havas fut n
    eki, de
    mintha csak Serényi lövését akarná egyenlíteni, ő is kapu mellé lő.
    Ez még nem elég, a 31-ik percben Harmat elengedi Mikest,a szélső jól fut le és a végén hatalmas lövést küld kapura. A jobbsarokra tartó lövést Pálinkás pompás robinzonáddal védi, de csak kiütni tudja a labdát és az idejében ott termő Serényi a hálóba vágja. 1:0.
    Szenes—Bertók kollizió említésreméltó még ebben a félidőben. Egy percbe tart, amíg Bertók talpra tud állni.
    A játék most keményebbé válik Már az első percben le kell vinni a pályáról Havast, aki csak négy perc múlva tér vissza. Kiss lövését Gyurcsó továbbítja: korner lesz belőle. A szegedi támadások gyakoriabbak lesznek, de a bírói tévedések is szaporodnak és az állóhely megalakítja a kórust. Szaporodnak a faultok, esik a nívó.
    A 20-ik percben Gyurcsó megnyomja Szemerét, az utánamegy és hátulról megrúgja. A bíró nem látja, a határbíró fut be, élénkvita a játékosok bevonásával, majd a bíró feldobja a labdát. A 21-ik percben Gyurcsó egy magas labdáért nyúlva úgy állon rúgja Purczeldet, hogy messze hallik a csattanás, de az utána következő, kevésbé épületes kiáltások is, úgy, hogy
    a rendőrség bevonul a pályára és nagyobb erélyre figyelmezteti a bírót.
    A 32-ik percben Lukács szép lövését Dénes kornerre tolja. Közben az állóhelyen valaki ugyanolyan hangú sípot szerzett, mint a bíróé és azzal zavarja a játékot. Végre egyik szegedi kollégájától máshangú sípot kap a bíró.
    A 40. percben
    Havas ofszájd gólján
    örvendezik — kissé elsietve — a közönség. A 43. percben eredménytelen szegedi korner és az idő vészesen múlik. Végre a 48. percben, - a tumultusok miatt hosszabbítani kellett -
    Korányi II. kap labdát. Kétségbeesetten száguld a kapu felé, hogy az egy pontot megmentse. A 16-oson belül érve lő és lövése Laki kezére pattan. 11-es. Hosszú tanakodás kezdődik, hogy ki is rúgja. (Ráérnek, 11-est játékidőn túl is rúgni kell.) Végre Havas áll neki , ő ma, már egyet félrelőtt, egy napon kétszer csak nem teszi meg. Nekifut
    és félmagas lövése kiköt a balsarokban. 1:1.
    Szegednek még az az öröme is megvan, hogy a sorsolás neki juttatja a labdát.