2024.01.20, 22:49 (szerk.: 2024.01.21, 12:26)
    Szeged FC-Nemzeti 3:1 (2:1)

A Nemzeti két gól jogosságát vitatja
    Góllövő: Havas (11-esből), Bihámy (11-esből),Korányi II., Lukács
    Szeged, 1500 néző. Bíró: Kann Ferenc.

A két csapat minden, izgalom nélkül készülődik. A Szeged öltözőjében Somogyi fejtegeti, hogy 1932-ben most játsza a negyedik bajnoki mérkőzést a Nemzeti ellen: Sabaria, Hungária és Somogy után most a Szeged színeiben. A két csapat a következő felállításban fut a pályára

Szeged: Pálinkás.— Sirály, Raffai — Polgár, Somogyi, Bertók — Korányi II., Gyurcsó, Lukács, Harmat, Havas.
    Nemzeti: Vermes — Flóra, . Szendrő — Vadas, Buza, Belcsik — Odry, Stefanovits, Gergely, Bihámy, Szeder.

Jó futballidőben kezdődik a változatos játék. Lukács elől Szendrő hazajátszik, a következő percben pedig Stefanovics fejel a kapufára az ellenkező oldalon. A visszapattanó labdát Gergely lövi és Pálinkás vetődve-nehezen fogja a lövést. Korányi nagy centerét. Lukács, fordulásból lövi, Szendrő azonban elcsípi a labdát. Gyurcsó húszméteres lövése teszi próbára Vermest, majd Havas—Lukács—Korányi támadás után Havas lövését védi a Nemzeti kapusa. A Szeged veszélyesebben támad, de a Nemzeti szebben futballozik. A 17-ik percben Gergely kerül biztosnak látszó helyzetbe, de lövés helyett Szedernek ad. A szélső helyzete sokkal kedvezőtlenebb, ő mégis lő, de Pálinkás vetődve véd. A 27-ik percben a Harmat—Lukács—Gyurcsó támadást Vermes csak nehezen hárítja el. Most változatos játék következik, amit a 37-ik percben váratlan esemény szakít meg. Gyurcsó Korányit szökteti, ez lefut és centerezni akar, de ott áll Szendrő, a labda nekipattan, egy gyanus karmozdulat és a bíró már mutat is a 11-es pontra. A Nemzeti tiltakozik, de hiába. Havas nagy léptekkel fut a labdának és
    félmagas lövése már benn is táncol a balsarokban. 1:0.
    Gyurcsó újabb húszméteres lövését Vermes nagy nehezen tolja kapulécre, ahonnan a labda kornerre kerül.
    A 42-ik percben a Nemzeti támad.
    Bihámy kitör, Sirály már nem tud máskép menteni, felvágja. 11-es, amit Bihámy tesz be a kapuba. 1:1.
    A küzdelem most újra fellángol. Már az utolsó percben járunk, amikor Havas lövése a kapufáról visszapattan Korányi elé, az Lukácshoz emel, a fejes emberbe megy, nagy a kavarodás, Korányi is odafut segíteni és
    olyan szerencsésen találja el a labdát, hogy az a sok láb között a jobb kapufa és Vérmes ujjai közti keskeny résen bevánszorog a hálóba 2:1
    Csak éppen kezdenek és már mehetnek is az öltözőbe.
    A II. félidő a Szeged kornerével indul. A 4-ik percben Bihámy 5 lépésről szalaszt el egy gólhelyzetet, ami Odry szép beadása nyomán támadt. Buza lövése Sirály lábáról megy kornerre, és Stefanovics fejese a keresztléc tetején táncol. A Nemzeti szépen támad, csak Buza faultjai keltenek itt-ott megütközést. A 15-ik percben Pálinkás bátor kifutását nagy taps honorálja.
    A 19. percben esik a mérkőzés sorsát megpecsételő gól.
    Harmat kihúzódik a balszélre, bead, a magas labdáért Vermes ágaskodik, de ott van Lukács és Korányi is. Vermes megtántorodik, kéz is lendül, fej is emelkedik és a labda benn van a hálóban. A bíró kettőt fütyül. 3:1.
    A Nemzeti tiltakozásának nincs eredménye. A 21...percben bekövetkezett Gergely—Dőry helycserének sem. Egy-két\' Nemzeti-korner következik, majd a 33. percben Somogyi kiállítása, mert egy bekiáltó nézőnek túl somogyiasan válaszol. Gyurcsó lesz centerhalf, de a Nemzeti sem soká élvezi az egy emberelőnyt, mert a 37. percben Bihámy és Raffai összecsap és előbbi elhagyja a pályát. Gergely lövését épp a gólvonalon csípi el Pálinkás, az utolsó percben pedig a tisztán álló Odry lő mellé. . . .
    A mérkőzést a szebben futballozó csapat vesztette el az energikusabban támadóval szemben.