Egy budai és egy óbudai félidő után döntetlen eredmény megnyugtatóbb lett volna
    Góllövő: Kárpáti I. (11-es), Magyar, Rökk
    Nagyszombat utca, 1500 néző. Bíró: Sagó.
    Budai „11”: Horn — Wéber, Fekete — Kárpáti II., Kárpáti I., Schuster — Rökk, Czumpf, Polgár, Magda, Tárnok.
    III. ker. FC: Wiener — Werner, Biró — Steiner, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Dinnyés, Kármán, Győry, Dömötör.
    A III. ker. kezd, de az első rohamokat a Budai ,,11" vezeti. Rökk támadása kornert hoz, utána Polgár, a „Budai tank” rohan egyedül s alig bírják megakasztani, mielőtt baj lenne.
    — Mi van a Vívóval? — tűnődik a hazai közönség, jeléül annak, hogy a játékban eleinte a vendég budaiaké a szó. De jön a jó III.ker.-halfsor és öt percig ő az úr apályán. Ha a csatársor is ilyen volna!. .. De Hornnak csak egy lassú Kármán-lövés ad munkát, azt is kiejti és majdnem baj van.
    Most újra jön a Budai: Polgár ágyúlövése alig arasszal durran fölé. Rökk kelt csodálkozást: futtából lő a régi Braun Csibi-stílusban s az ívelt labda a háló tetején csúszik végig.
    — Ennek is csak el kellett jönni a Hungáriából, mindjárt tud! — véli a közönség.
    Tárnok beadása kapufát talál s — vége a budai öt percnek, hogy újra az óbudai csapat jusson szóhoz. Ennek az ötpercnek azonnal egy izgalmas kapu előtti kavarodáson kívül egyetlen eseménye, hogy a tribün túlra rúgott labda miatt, a 17. percben egy percig áll a játék. Most csökken az iram (meleg van!), változatosabb is lesz a játék. A játékosokról csurog az izzadság. Mindenki irigyli a labdát, amikor — a 26. percben — Fekete nagy rúgással a Dunába küldi. A tartaléklabda nem hoz szerencsét a „kerületnek". Rögtön — a 27 percben —
    a Budai „11” támad vele, Steiner hátra akarja húzni a feje felett s a labda a kezébe akad — egy méterrel a 16-oson belül.
    A bíró fütyül: 11-es!
    A közönség elégedetlenkedik, pláne mikor
    Kárpáti I. nyugodtan behelyezi. (1:0).
    Ha nem is volt úgynevezett „ordító” 11-es, vitatkozni csak a szándékosságról lehet.
    A III. ker. mindenesetre vitatkozik, de azután megnyugszik. A közönsége lassabban.
    A III. ker. erélyes ellentámadása majdnem kiegyenlítést hoz: Kármán közelről félre fejel. Többre nem is futja a hazai csapat lendületéből, Dömötör meg is sérül, nem tud komolyan veszélyes lenni Óbuda csatársora. A Budai „11" többet támad s Óbudának csak az a szerencséje, hogy Biró személyében fölényes tudású bekk áll a kapuja előtt, aki nem hagyja lövéshez jutni a budai csatárokat. A végén Fenyvesi rúg egy nagy lyukat s vége a félidőnek.
    Most Biró rögtön kezdés után kirúgja a labdát Óbuda felé, ez az első esemény. A 2-ik: Dömötör jól ad be. A 3-ik: Fekete rosszul ad haza, Győry lövésébe az utolsó pillanatban lépnek bele a 6-oson,
    a kiperdülő labdát Dinnyés kapufának lövi.
    A labda csaknem a kapuvonalon ugrál végig — a befutó Dömötör orra előtt. Meleg helyzet volt! A III. ker. diktálja az iramot, amely most elég élénk. De hiába a csatársor igyekezete, ez az ötös nem igen számít a kapu előtt. A játék a két 16-os között folyik, elég jó iramban, de eseménytelenül. A III. ker. kimondott fölényben játszik, de a lövés csak Fenyvesinek jut eszébe, már pedig a szélről ez nem könnyű mesterség. Később néhány izgalmas kapuelőtti kavarodás fűti a hangulatot. Az eredmény egy pofon, amit Dömötör ad és Wéber kap, utána egy „kenés” felcserélt szereposztásban. Dömötör a földön marad ezután,
    valaki beszalad a pályára
    (később derül ki, hogy Dömötör öccse), rendőr jön, Dömötör tovább játszik. Kettős figyelmeztetés! Utána Rökk elbotlik a saját lábában, s akkorát esik, hogy elterül s csak kis szünet után áll újra talpra. A dunai oldalon
    a közönség összevesz a taccsbíróval,
    a bíró kicseréli a két taccsbírót. A 35. percben Dömötör kitör és lövőhelyzetben— hasravágódik. A 11-est élénken követeli Óbuda, de a bíró műesést sejt —, nem minden alap nélkül. A közönség tüntet a bíró ellen s most izgalmas percek jönnek. Az óbudai csatárok bukdácsolnak az összecsapások után és a közönség hangosan követeli a büntetőt. Salgó bíró azonban nem áll kötélnek. A 36. percben Fenyvesi lábát nyilvánvaló szabálytalansággal húzza el Fekete a pálya sarkában, ezért szabadrúgást diktál a bíró s
    a szélső beívelt labdáját a tömegből Magyar, a half, a tulsó sarokba csúsztatja fejjel. (1:1).
    A III. kerület örül, de öröme nemsokáig tart, mert a Budai „11” jóképű hajrát vág ki. A 40. percben Polgár kitör, de a két hátvéd rajta van s elveszti a labdát, amely jobbra pattan
    az ofszájdízű helyzetben lévő Rökk elé. A szélső kapura tör, Werner még megpróbál közbelépni, de Rökk átvergődik rajta és közelről a balsarokba gurít. (2:1).
    A budai roham utána sem szűnik meg , Tárnok egyik lövése a kapufáról pattan vissza, a másikat pedig Wiener majdnem „elveszti”. A 47. percben (hosszabbítás!) Dömötör támadása kiegyenlítéssel kecsegteti Óbudát, de a szélső gól helyett csak kapust rúg.