1. nela: 2.000

2024.04.14, 18:00
    Szeged-Nemzeti 8:2 (4:0)
    Nem volt komoly ellenfél a fáradt Nemzeti
    Góllövő: Bognár, Gerle, Korányi II., Kalmár, Kalmár, Havas II-es, Szecsey, Bihámi, Bognár, Gerle
    Szeged, 2000 néző. Bíró: Iváncsics.
    Szeged FC: Pálinkás — Sirály, Raffai — Gyurcsó, Somogyi, Bertók — Korányi II., Gerle, Kalmár, Bognár, Havas.
    Nemzeti: Csikós — Flóra, Szendrő — Balogh, Vadas, Belcsik — Palágyi, Odry, Szecsei, Bihámy, Tunyogi.
    A Nemzeti kezdi a játékot s már az első percben Bihámy lesállása akasztja meg a támadást. A harmadik percben születik az első Szeged-gól.
    Nagyon szép Gerlei-Kalmár támadás során Kalmár átjátssza a labdát Bognárhoz, aki nagy lövéssel rúgja az első gólt. 1:0.
    Odri nagy lövését Pálinkás szépen fogja. A 6-ik percben Csikós védi Odri újabb lövését. A 7-ik percben Gyurcsó rúg szabadrúgást Belcsik faultja miatt.
    A jól ívelt labda Gerle elé pattan, aki bombaszerű lövéssel a második gólt rúgja. 2 :0.
    A 9-ik percben Kalmár kiugratja Havast, akinek
    centerezését Korányi II. a hálóba továbbítja. 3:0.
    Szeged állandóan támad, a közönség lelkesen biztatja csapatát. Szórványos Nemzeti támadások, Szecsey lövését Pálinkás bravurosan védi. A 18. percben esik az első szögletrúgás, melyet a Nemzeti nem tud értékesíteni. A 19. percben Szeged újabb gólt ér el Bognár révén, de Iváncsics bíró kezelés miatt nem adja meg. Vadas szabadrúgását a Szeged-védelem könnyűszerrel hárítja el. A 25. percben újabb gól. Gyurcsó szép passza Gerléhez kerül,
    ő továbbítja Kalmárhoz, aki szép lövéssel a rendeltetési helyre juttatja a labdát. 4:0. Szeged állandó nagy fölényben játszik. A 32-ik percben szögletrúgás a Nemzeti ellen. A Szeged hátvédjei a félpálya vonalon állnak.
    A 39-ik percben Tunyogi szögletrúgást erőszakol ki, melyet Pálinkás véd. 44-ik perc: Szecsey közelről jövő lövését Pálinkás bravurosan fogja.
    Szeged támadással indul a második félidő és már az első percben gól esik. A nagyszerűen játszó Kalmár kiad Havasnak, ez pontosan
    visszajuttatja a labdát Kalmárnak és máris megvan az ötödik gól. 5:0.
    A 6-ik percben szögletrúgás Bertók miatt. A 9-ik percben Raffai veszélyes Nemzeti-támadást ment. A Nemzeti kissé feljön, de a belsők tehetetlensége miatt nincs eredmény. A 14-ik percben Gyurcsó hatalmas szabadrúgását Csikós szépen védi. 15-ik perc: Kalmár a 16-osra kerül, ahol Flóra kézzel akasztja meg. Nyilvánvaló
    a 11-es, melyet Havas a hálóba juttat. 6:0.
    Most Szeged kissé visszaesik. A játékosok könnyelműen játszanak és a 18-ik percben Palágyi beadását
    Szecsey három-négy méterről a hálóba vágja. 6:1.
    Vadas rug szabadrugást. A 21.percben ismét Nemzeti-támadás következik. Palágyi szépen fut le, centerezése
    Bihámyhoz kerül, aki nagy flegmával rúgja a Nemzeti második, egyszersmind utolsó gólját.
    Ennél az akciónál Bihámy térde kiugrik és a csatár ki is áll. A 22.percben Gyurcsó—Belcsik-affér, amit Iváncsics erélyes kézzel intézel. A 27. percben Bihámy visszatér. A 30. percben Nemzeti-szögletrugás, Pálinkás véd. A 32. percben Gerle helyet cserél Korányi II.-vel. A 36. percben adódik a meccs legszebb gólja.
    Bognár félpályán kap labdát, öt-hat emberen keresztül megy és körülbelül húsz méterről nagy lövéssel a hetedik gólt rúgja. 7:2.
    Szeged újabb rohamra indul és a 40. percben Havas szép beadását Bognár Kalmárhoz, ez
    Gerléhez juttatja, aki a nyolcadik gólt rúgja. 8:2.
    Továbbra is Szeged-támadásokkal telik az idő és a közönség nagy éljenzése közben ér véget a mérkőzés.