Somogy—Hungária 3:1 (2:0)
    A Somogy remek gólokat lő, a Hungária mindent kihagy
    Góllövő: Sebes (öngól), Győrffy II., Kardos, Foór
    Kaposvár, 1200 néző. Bíró: Denhoffer.
    Szép napos idő várta a mérkőzést, csak a szél zavargott kissé. Denhoffer bíró sípjelére így állott fel a két csapat:
    Somogy: Váli — Velez, Joós — Győrffy I., Boros, Foór — Mészáros, Galambos, Győrffy II., Berecz, Murát.
    Hungária: Szabó I. — Egri, Kocsis — Sebes, Kalmár, Magyar — Szegő, Kardos, Turay, Dudás, Titkos,
    Kocsis és Joós választ és Győrffy II. kezd. Hungária-támadások indulnak. A 4. percben Sebes faultolja Murátot, a szabadrúgás a kapu elé esik, de nincs ott senki. Az 5. percben Titkos lő kapura, de közben gáncs esik és szabadrúgás a Hungária ellen.
    Denhoffer feltűnő sokat fütyürész, a közönségnek ez sehogyan sem tetszik.
    Győrffy II. Galambost szökteti s a szélső erőteljesen tör a kapu felé. Lövése oldalt kicsúszik, Szabó vetődikrá, de előle Murát csípi el és lövése Sebes lábáról a kapus felett a hálóba esik. 1:0!
    Titkos lefutása jól indul, Turay faultja miatt azonban kárbavész. A 11. percben Joós megsérül és kiviszik.
    A játék eddig kiegyensúlyozott, mindkét csapat egyformán veszi ki részét a támadásokból. Győrffy II. jó labdát ad Mészárosnak, de a szélső mellé lő. Joós nagy taps között visszatér, majd Titkos 20 méteres szabadrúgása megy el a kapu fölött.
    A Somogy kezd erősen visszaesni. Foór és Szegő összefejel, Foór fizet rá, kiviszik.
    Most egy percig szünetel a játék Sas Kálmán emlékezetére. A 30. percben váratlanul ismét megszakad a játék:
    Denhoffer a sok hülyézés miatt levonult a pályáról.
    Mindkét oldalról kapacitálják s végül három perc mulva meg is jelenik ismét.
    Vele együtt bekötött fejjel visszajön Foór is. Utána Titkos sérül meg, de játszik tovább. (Van dolga a pályaorvosnak!) Két kornert küld középre Titkos, de egyikből sem lesz semmi. A 40. percben a meccs egyik legnagyobb helyzetét hagyja ki Kardos. A Somogy védekezik s így váratlanul jön a 43. perc eseménye: Joós szabadrúgást küld előre, Győrffy II. futás közben ügyesen stoppolja és futtából pompás lövést ereszt meg, amely védhetetlen! 2:0!
    A második félidőre Kalmár és Turay helyet cserél. Az első percek humoros eseménye az, hogy Foórnak a Hungária-védelem leszakítja a nadrágját. A 6. percben ritka nagy helyzetet hagy ki Kardos.
    Átmegy a somogyi védelmen, Váli kétségbeesetten jön ki eléje, Kardos azonban őt is kicselezi s
    teljesen egyedül áll az 5-ösön az üres kapu előtt, mégis mellé teszi a labdát.
    A vetődésnél Váli megsérül, de nem súlyosan s ismét beáll a kapuba. A Hungária-csatársor újabb pompás akciója megint mellélövéssel végződik, majd Kardos lövését fogja Váli.
    A Hungária úgy látszik ezzel el is lőtte puskaporát, mert most egymásután kaposvári támadások gördülnek. A 27. percben mégis a Hungária szerez gólt.
    Kardos fordulásból ereszt meg egy éles, lapos bombát, Váli érinti ugyan a labdát, de a lövés erős és kezei közül a hálóba csúszik. 2:1!
    Rögtön utána Egri faultja miatt 35 méterről szabadrúgás a Hungária ellen.
    Foór áll a labdának és bődületesen nagy lövése a hálóba vágódik. A közönség szinte nem hisz a szemének és csak másodpercek elmúltával kezd tapsolni. 3:1!
    Turay mellé lő, majd Egri faultja ismét a Somogyot hozza föl. A Hungária játékán már játszik a lemondás. A 40. percben Kardos próbálkozik lövéssel, Váli azonban helyén van. Az utolsó 3 perc veszélytelen Somogy-támadásokkal telik el.