2022.11.10, 22:32
    Vasas—Budai „33“ FC 4:2 (2:0)

Vasas: Szulik — Király, Rozgonyi — Remmer, Burger Szadovszky — Báder, Tóth, Tomecz, Jellinek, Himmer, Budai „33" FC: Augusztinovics — Oláh, Lőwy — Beller, Kaltenecker, Steiner — Schmidt, Czumpft, Nagy dr., Sztancsik, Ticska.

A Vasas kezd,
    de a 33-as vezeti az első támadást. Nagy dr. nyitányul beleszáll Rozgonyiba, akit kivisznek, de ő csakhamar visszajön. A Vasas-drukkerek erősen buzdítják a pirosingeseket, de egyelőre a harihárom él. A 4. percben Kaltenecker jó labdájával Czumpft kiugrik, Schmidthez passzol, ez magasan bead, Czumpft kétszer is sikertelenül próbál lőni, Ticska is beszáll, de a jó helyzetet Nagy dr. fejjel kapu fölé tisztázza. A Vasas próbálkozik és majdnem sikerrel, mert a jószívű Steiner csaknem beteszi a labdát a saját kapujába. A következő percben Kaltenecker önző és magasan fölé lő. Báder veszélyes szituációt teremt, de Tomecz elől Augusztinovics elcsípi a labdát. A Vasas formás csatárakciókkal jön fel, de Lövy mindenben benne van. Oláh mellett jól élnek a Vasas-csatárok. A 17. percben veszélyes a tömörülés a 33-as kapu előtt, de Augusztin
    ovics tisztáz. A 33-as csatársor nem tud mit kezdeni a labdával, Ticska lefut, a vonalról Nagynak ad, aki azonban elrontja ,a jó helyzetet. A Vasas csatársor szebbnélszebb támadásokat vezet. A 18. percben Tomecz a levegőben visszafejeli kapura Remmer labdáját, de Augusztinovics szépen véd. Himmer, majd Jellinek lőnek kapura — pechel. A gól a levegőben lóg. A 25. percben a 33-as csatárok tologatnak a Vasas-kapu előtt, végül is Ticska úgy megvágja a labdát, hogy Szulik alig tudja kikaparni a sarokból. Most Schmidt kétszer is próbálkozik, Király azonban mindkétszer tisztáz. A 33. percben Remmer ereszt meg egy lövést 30 méterről kapura, majd Tóth az üres kapu mellé teszi a labdát. Szulik lábbal ment Sztancsik elől,
    Báder elszalad, előread, Tomecz a 16-osnál fordulatból váratlanul a hálóba vágja a labdát. (1:0).
    Gól után Steiner és Beller helyet cserélnek, de így se megy jobban, Czumpft addig tologat, míg szerelik, Király a Nagy—Schmidt—Ticska-támadást tisztázza.
    Egy perccel a félidő vége előtt Jellinek labdáját Tomecz a kifutó Augusztinovics mellett beteszi. (2:0).
    A II. féidőben kezdés után
    Sztancsik azonnal lefut és élesen gólba vágja a labdát. (2:1).
    Most vátozatos a játék, a 33-as lassan feljön, mégis a Vasas rúg gólt. A 4. percben
    Beller csúnyán felvágja a 16-ösön belül Bádert, a 11-est Himmer beteszi. (3:1).
    Bádert kiviszik, de hamar visszajön. A 12. percben Ticska egyéni alketóját Szulik lábbal tisztázza. Közben Augusztinovics bizonytalankodik, der szerencséjére gól nem lesz belőle. A 17. percben jól induló 33-as támadást Ticska elpaccolja és mindössze egy szabadrúgás marad belőle, ezt Steiner lövi, eredménytelen. A 23. percben Czumpft derekasan átverekszi magát a védelmen, lő, Szulik kiüti, újra Czumpfthoz kerül, ez Nagyhoz tól, de a center mellé lő. Pompás helyzet volt! Egyik roham a másik után. Kaltenecker, majd Sztancsik lő mellé.
    A 30. percben a Vasas is feljön,
    Bádert elvágják, ő lövi a szabadrúgást, ezt Tóth fejjel beteszi. (4:1).
    Himmer és Szadovszky helyet cserélnek. A 33-ik percben Schmiedt, majd Báder lövése foglalkoztatja a kapusokat. A 36-ik percben
    Schmidt elmegy a halfoló Himmer mellett, beadásából Kaltenecker gyönyörű fejessel beállítja a végeredményt.
    Az utolsó percekben a Vasas támad, Tóth gólt is lő, de — érvénytelem.
    Bíró: Boronkay Gábor.