2022.10.29, 19:35
    Budai 33-asok—III. ker. FC 1:1 (1:1)

Budai 33.: Zsák — László, Beller — Steiner, Kalteneckert, Eicbaum — Schmidt Czumpft,
    Nagy dr.,Kovácsi, Ticska — III. ker. FC: Neuhaus —Kenyeres, Senkey — Werner, Magyar, Király — Mácsay, Lutz III.,Konyor, Lengyel, Drössler

A Határ utcai pályán, telt nézőtér előtt lefolyt mérkőzés első félidejében izgalmasan változatos, nívós játék folyt.
    A játék első félidejének első eseménye a 33-asok gólja, amely az 5. percben esik, olymódon, hogy
    Nagy dr. passza Czumpftról lepattan a lefutó Schmiedt elé, aki a későn eszmélő Neuhaus mellett a kapuba nyomja. (1:0).
    A III. kerület heves támadósorozattal válaszol, a 8. percben Mácsay beadását Zsák kiejti, de a belsők elkésve érkeznek a labdához, amelyet a 33-as kapus magához kaparint. Egy perccel utóbb Lengyel egy lépésről a kapu fülé rúgja a labdát. Viszonzásul a 33-asok részéről Czumpft juttat egy jó labdát a kapu fölé. A 18. percben megérlelődik a III. kerületiek offenzívája.
    Magyar remekül szökteti Mácsayt, aki leszáguld, majd befelé kanyarodva elhúz Beller mellett és ballábbal laposan a bal sarokba lövi a labdát. (1:1).
    A 33-asok kornerrel veszélyeztetnek, de Nagy dr. fejese Neuhaus zsákmánya lesz, majd, a
    III. kerületi kapuvédő bravúrosan fogja Nagy dr. éles lövését is. A 30. percben nagy helyzet alakul a III. ker. kapu előtt. A labdát Nagy dr. emberbe lövi, majd helyezve újra lövi, de a balsarok felé tartó labdát Neuhaus elvetődve kivédi. A túloldalon a Mácsay passzával kiugró Konyor jut lövéshez, éles labdáját Zsák kiejti, de utánadobja magát és leszedi az újra lőni készülő center lábáról. Mácsay újabb akciója és beadása Lengyel melléfejelésével fejeződik be. Még Konyor elkéslekedett helyzete és Lutz II. kapu fölé küldött lövése a félidő izgalmasabb momentuma.
    A második félidőt a III. kerületiek támadásai vezetik be és már a 2. percben helyzet adódik, de Konyor lövése a kapu mellé jut. Az 5. percben László jó szabadrúgását Schmidt lövi kapura, de Neuhaus a labdát kornerre tolja. A játék III. kerületi fölény mellett, de lanyhán folyik. Konyor gyenge lövését Zsák fogja, majd Lengyel lövése a kapu fölé jut. A 17. percben László rúgást kap, ki is áll egy percre, de azután folytatja a játékot. A 21. percben élénk 33-as roham. Schmidt behúzott magas labdáját Nagy dr. fejeli, Neuhaus kiejti a labdát, de utóbb elfogja. A 35. percben egy éles lövést László felemelt kezekkel fejel kprnerre. A közönség hendszet lát, 11-est reklamál, de a közelben levő bíró sarokrúgást ítél. Az utolsó percekben a 33-asok a védelembe tömörülnek és sikerül is meggátolniuk a III. kerületi offenzíva sikerét. Bíró: Hajós József.