Dorogi Bányász SC - Honvéd Osztapenko SE 6 : 1 16:30

Területi Bajnokság, Duna csoport 1986/1987, 18. forduló

2017.12.15, 07:27
    Dorog—H. Osztapenkó SE 6-1 (4-0)
    Dorog, 800 néző, vezette: Debreceni.
    Dorog: Schlettner — Sallai (Hegyi), Sarlós, Suttovics, Borsos (Balogh), Harmat, Marosvölgyi. Vági, Németh, Kárpáti, Kottesz. Edző: Palicskó Tibor.
    Dorogi támadásokkal indult a játék. A 10. percben Németh szép elfutás után jól adott középre, és az érkező Kárpáti úgy fejelte a hálóba a labdát, hogy az a bal kapufáról pattant le. 1-0. A 18. percben növelte előnyét a helyi csapat. Ismét Németh adott be. és Kottesz elörevetődve fejelte a labdát a bal sarokba. 2-0. A 26. percben megint a honvédcsapat kapujában pihent a labda, ezúttal Vági bal oldali beadása ívelődött be. és az érkező Németh fejelte a kapuba. 3-0. A 40. percben Vági húzott el a bal oldalon, beadását Marosvölgyi értékesítette. 4-0.
    Szünet után folytatódott a hazai fölény, majd egy váratlan góllal szépítettek a vendégek. Tompos nagy erejű lövését a dorogiak kapusa kiütötte, és az érkező Miczán közelről a kapuba vágta 4-1. A 73. percben Marosvölgyi meggondolta magát, és 20 méterről nagy gólt lőtt a felső sarokba. 5-1. A vendégek teljesen beszorultak, és az utolsó előtti percben Balogh lőtte rá 20 méterről úgy a labdát, hogy az a jobb alsó sarokban kötött ki. 6-1.
    A Dorog ezzel a játékával némileg feledtetni tudta az elmúlt két forduló fiaskóját, lendületes támadójátékával felőrölte lelkes ellenfelét. Jók: Sarlós. Suttovics, Marosvölgyi. Németh.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1987-04-17