Oroszlányi Bányász SK - Békéscsabai Előre SC 1 : 0 14:30

2023.01.20, 20:48 (szerk.: 2023.01.20, 21:07)
    Oroszlányi Bányász - Békéscsabai Előre 1:0 (1:0)

Oroszlány, 1100 néző
    V.: Klemm
    Oroszlány: Fekete — Milchram, Frikker, Köteles, Sárosi (Cservenka, 65. perc), Kovács, Molnár, Papp, Sallói, Stein, Egyed. Edző: Galgóczi Ottó.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Lengyel, Kiss, Láza (Szűcs, 22. perc), Ambrus, Dobó, Moós, Bertók, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.

25. perc: Molnár jobboldali szabadrúgása után Tóth kiejtette a labdát, de Papp három méterről mellé lőtt.
    33. perc: Stein a balszélen elfutott, beadását Sallói lekezelte és nyolc méterről egyből, a kapus feje felett a kapu közepébe talált. 1:0.
    54. perc: Papp jól ugratta ki Steint, aki nagy helyzetben, tíz méterről, élesen a kapu mellé lőtt.
    60. perc: Sallói labdáját Tóth bravúrosan védte.
    65. perc: Bertók futott el a balszélen, az alapvonalon a labdát beadta és három méterről a kapusba lőtte.
    70. perc: Németh huszonkét méterről kapura lőtt, de a kapufa mentett.
    84. perc: Köteles a tizenhatoson buktatta Schneidert, a játékvezető 11-est ítélt. Lengyel labdáját Fekete szögletre ütötte.

Váltakozó, de alacsony színvonalú mérkőzésen az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott. Egyik csatársor sem volt veszélyes a kapura.
    A félidő második felében a hazai együttes irányította a játékot, többet kezdeményezett, de a körülményesen játszó csatársora nem tudott folyamatos, gördülékeny játékot kialakítani. Szünet után valamivel élénkült az iram. Az utolsó húsz percben feljöttek a vendégek, több formás támadást vezettek, s nagyon közel álltak az egyenlítéshez.

Jó: Fekete, Köteles, Sallói, ill. Kiss, Moós, Németh, Schneider.

3. Oroszlány 26 13 6 7 44:32 32
    ...
    9. Békéscsaba 26 11 5 10 40:36 27

Népsport, 1969. október 6. (Arcanum DT)
    A mérkőzést eldöntő gól. A békéscsabai kapus „kígyó-mozdulata” már hiábavaló, a labda bent van a hálóban. (Fotó: Tóth)

Dolgozók lapja, 1969. október 7.
    Kimaradt egy 11-es és négy nagy helyzet...
    Oroszlányi Bányász - Bcs. Előre 1:0 (1:0)

Oroszlány, 110O néző
    Vezette: Klemm
    Oroszlány: Fekete (9) — Milchram (6), Frikker (6), Köteles (7), Sárosi (5), Kovács (6), Molnár (6), Papp (7), Sallói (8), Stein (6), Egyed (7). Edző: Galgóczi Ottó.
    Előre: Tóth (8), — Kvasz (6), Lengyel (7), Kiss (8), Láza (—), Ambrus (7), Dobó (7), Moós (7), Bertók (6). Schneider (8). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Sárosi helyett a 65. percben Cservenka (6), Láza helyett a 22. percben Szűcs (7).

Nagyszerűen előkészített pályán, gyér érdeklődés mellett kezdődött a játék.
    A második percben Moós remek cselsorozat után mellé lőtt.
    Két perc múlva a kitörő Némethet Frikker leterítette.
    Nem túl magas színvonalú, hullámzó játék alakult ki. A 4—2—4-et játszó csabai csapat biztosan tartotta a veszélyesnek vélt oroszlányi csatárokat.
    A Bertók dancsolása miatt megítélt 25 m-es szabadrúgásból Dobó zúgó kapufát lőtt.
    A 10. percben Sallói letalpalta Lázát, akit ölben vittek le. Bár kétperces ápolás után visszatért, végleg el kellett hagynia a játékteret. Helyére Szűcs állt.
    A 25. percben Molnár szabadrúgása után Tóth kiejtette a labdát, de Papp - mellé durrantott.
    Egy perc múlva Moós-Bertók adogatás után a középcsatár nagy helyzetben Feketébe lőtt.
    A megújuló Előre-támadásokat a Bányászvédelem rendre szögletre szerelte.
    A 35. percben Stein elhúzott Kvasz mellett az alapvonalról visszagurított. Sallói az ötösről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1:0.
    A 39. percben Schneider szögletét Bertók jó helyzetben nem érte el.
    Fordulás után az Előre megváltoztatta hadrendjét és négy csatár helyett öttel támadott.
    A 49. percben Bertók a kifutó kapuson is átemelte a labdát, de a védők menteni tudtak. A másik oldalon Tóth két alkalommal is bravúrosan védett.
    Ezután döntő fölénybe került a csabai csapat. A csatárok sok mozgásos játékkal egyre-másra teremtették a veszélyes helyzeteket a hazai kapu előtt, de a befejezésekkel adósak maradtak. Sok esetben a szerencse- illetve a kitűnően védő Fekete mentette meg a hazai kaput a góltól. Ebben a játékrészben négy biztos csabai helyzet maradt ki.
    Többek között a 65. percben Bertók elfutott a bal oldalon, de három méterről a kifutó kapusba lőtt.
    A 67. percben Németh nagy helyzetben kivárt, majd három perc múlva óriási kapufát lőtt.
    Az Előre óriási lendülettel támadott, levegőben lógott az egyenlítő gól, a Bányász tíz emberrel védekezett.
    A 84. percben a hősiesen küzdő Schneidert a 16-oson belül Köteles leterítette. Klemm játékvezető határozottan a lles pontra mutatott. A bányászok a reklamálás „magasiskoláját” mutatták be a következő percekben. Nagy huzavona előzte meg a büntető végrehajtását. Végül Lengyel állt a büntetőnek, s az előre elmozduló Fekete a jobb sarokból kiütötte a közepes erejű lövést.
    Ez a szerencsétlen momentum pontot tett a fogcsikorgató küzdelem végére.

BÍRÁLAT:
    Szerencsétlen mérkőzést vívott az Előre. Az első harminc perc hullámzó játékkal telt el, a bányászok kapkodtak görcsösen, idegesen játszottak. A csabai csapat az első félóra után fölénybe került, de a csatárok idegeskedése, no meg Fekete ragyogó védései miatt nem tudtak gólt lőni, pedig akadtak helyzetek bőven ...
    Eltekintve a helyzetek kihasználatlanságától, örvendetes, hogy az Előre jelentős forma javulást ért el a ZTE-mérkőzés óta.