Békéscsabai Előre SC - Ózdi Kohász SE 3 : 0 16:00

2023.01.28, 21:49 (szerk.: 2023.01.28, 22:02)
    Békéscsabai Előre - Ózdi Kohász 3:0 (2:0)

Békéscsaba, 6000 néző
    V: Balla Gy.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Moós, Bertók, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Ózd: Katona — Göböly, Murányi, Gaál, Rási, Barna (Borbás I, 73. perc), Bozó, Egri, Csuhány, Szendrei, Sashegyi (Pázmándi, szünetben). Edző: Vilezsál Oszkár.

2. perc: Dobó 18 méteres nagyerejű lövését Katona a befutó Schneider elé öklözte, a szélső senkitől sem zavartatva a bal sarokba lőtt, 1:0.
    14. perc: Németh futott el a jobb oldalon, beadását Dobó átlépte, a labda a tisztán álló Bertókhoz került, aki közelről a hálóba lőtt, 2:0.
    30. perc: Láza vitte fel a labdát, hálóba tartó lövését Kató, a csak másodszori vetődéssel tudta menteni.
    53. perc: Pázmándi nehéz szögből a bal kapufát találta el.
    73. perc: Dobó mintegy 30 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, hatalmas erejű lövése után a labda, mintha zsinóron húzták volna, a jobb felső sarokba vágódott, 3:0.

Erős iramú, mindkét részről kemény belemenésekkel tarkított mérkőzés.
    Az I. félidőben jobb középpályásai révén a hazaiak többet birtokolták a labdát, fölényben játszva több helyzetet dolgoztak ki. Az Ózd szórványos támadásai nem jelentettek veszélyt a csabai kapura.
    Szünet után kiegyenlített játék folyt. Húsz perc elteltével ismét a hazaiak vették át a játék irányítását és a mérkőzés végéig fölényben játszottak.

Jó: Szűcs, Németh, Bertók, Moós, ill. Murányi, Szendrei.

9. Békéscsaba 20 9 3 8 33:30 21
    ...
    14. Ózd 20 5 5 10 22:30 15

Népsport, 1969. augusztus 25. (Arcanum DT)
    Biztos győzelem
    Bcs. Előre - Ózdi Kohász 3:0 (2:0)

Békéscsaba, 7500 néző
    V: Balla Gyula
    Előre: Tóth (—) — Kvasz (7), Láza (8), Szűcs (8), Lengyel (8), Ambrus (8), Dobó (8), Moós
    (7), Bertók (8), Németh (8), Schneider (8). Edző: Piller Sándor.
    Ózd: Katona (5) - Göböly (6), Murányi (8) Gál (5), Rási (6), Barna (5), Bozó (6), Egry (6), Csuhány (6), Szendrei (7), Sashegyi (5). Edző: Vilezsál Oszkár.
    Csere: Sashegyi helyett a szünetben Pázmándi (6), Bozó helyett a 67. percben Borbás I. (—).

Mérkőzés előtt így nyilatkoztak az edzők:
    Piller Sándor: A gyenge őszi rajt után győzelmet várok.
    Vilezsál Oszkár: Már a döntetlennek is örülnénk.

Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, s már az első perc végén Katona hálójában táncolt a labda. Németh Dobóhoz játszott, a szélső mintegy 18 méteres éles szögből váratlanul kapura bombázott. Az erős lövést a kapus kiejtette, és a szemfüles Schneider közelről elegánsan a bal sarokba helyezett. 1:0.
    Szűcs Bozót akadályozta, majd Láza nehéz helyzetben tisztázott Szendrei elől. Szűcs remek érzékkel keresztezte a kitörő Szendreit.
    Az ellenkező oldalon Dobó lövését védte a kapus. Németh elhirtelenkedve a kapu mellé küldte a labdát.
    A 6. percben Schneider élesen belőtt labdáját Katona kifutva hárította.
    Gyors ózdi támadás végén Szendrei lesen feledkezett.
    A 11. percben korszerű Szűcs-Moós-Schneider adogatás után a szélsőt szögletre szerelték.
    Egy perccel később a kitörő Némethet a 16-os előtt buktatták a védők. Schneider ívelt szabadrúgása a sorfalról Kvasz elé került, de a hátvéd a kapu fölé bombázott.
    Moós ravaszul lőtt labdáját a kapus elvetődve védte.
    Az állandó Előre-támadások a 16. percben újabb gólt eredményeztek. Németh a jobbszélső helyén szélsebesen elviharzott. Az ötössel egymagasságban belőtt labdáját Dobó átlépte és az a tisztán álló Bertókhoz került. A középcsatár nyugodtan lekezelte és a kétségbeesetten kifutó Katona fölött a hálóba vágta. 2:0.
    Ambrus Csuhánnyal szemben szabálytalankodott, a szabadrúgást Murányi csúnyán kapu fölé vágta.
    Rási összecsapott Lengyellel, de rövid ápolás után tovább játszott.
    Láza a kapu torkában mentett a gólra éhes Csuhány elől.
    Szendrei Lázával szemben egy összefejelésnél szabálytalankodott A középhátvédet letámogatták a pályáról, helyére Dobó ment hátra.
    A 26. percben Gál zavarában szögletre vágta a labdát Bertók elől. Moós kitűnő beadásáról lekéstek a belsők.
    Az ellentámadás után Csuhány lesen maradt.
    Schneider bombája zúgott el a bal oldali léc mellett. Láza visszatérését nagy tapssal fogadta a közönség.
    A 32. percben Láza a saját térfeléről elindult és négy csel után leadott lövését a kapus csak nehezen védte. Németh elől a védők szögletre hárítottak.
    Csuhány lövését Tóth biztosan védte.
    Bertók összeütközött a kapussal, aki a földön maradt, egy perc múlva azonban tovább védett.
    Szűcs önfeláldozóan mentett Szendrei elől, majd Egri gyatrán lőtt a kapu mellé.
    Schneider ballábas éles lövése a bal alsó sarok mellett suhant el.
    Szünet után Rási lövése volt az első esemény. Az ellentámadás után Moós erős lövését Katona csak másodszorra szerezte meg.
    Ambrus és Láza Szendrei látványos szereléséért kaptak megérdemelt tapsot.
    Csuhány éles szögből az oldalhálót találta el.
    Tóth Bozó elől szedte fel a labdát.
    Moós 22 méteres szabadrúgását szögletre mentették a védők. Schneider beívelt szöglete a háló tetején gurult végig.
    Állandósult a lila-fehérek nyomása. Teljesen beszorultak a vendégek, a gól már a levegőben lógott.
    Moós hosszan szöktette magát s odalett a kínálkozó alkalom. Németh elől a kapus kifutásra mentett. A kitörő Bertókot buktatták a védők. A felhúzódó Kvasz a kapu fölé bombázott.
    A 65. percben Németh és Bertók közösen ügyetlenkedtek el egy jó helyzetet.
    Tűzijátékot rendeztek az Előre csatárai az ózdi kapu előtt. Schneider, Dobó, Németh lövései azonban célt tévesztettek.
    A 73. percben újabb gólnak tapsolhatott a közönség. Villámgyors Kvasz-Dobó-adogatás futott a pályán, a jobbszélső két csel után a jobbösszekötő helyéről 20 m-ről lövésre szánta el magát. A ballábas bombát mintha zsinóron húzták volna, úgy vágódott a jobb felső sarokba. 3:0.
    Ezekben a percekben szinte egy kapura játszott az Előre. Moós lövése a védőkről szögletre vágódott, Schneider lövése zúgott el a jobb kapufa tövénél, Dobó elcsúszott sokat ígérő helyzetben, Lengyel távoli lövése pedig alig szállt el a jobb kapufa fölött, Schneider beadását Moós az ötösön tiszta helyzetből a kapu mellé küldte, közben egy Szendrei szabadrúgás a kapu mellé szállt.
    Egy gyors Előre-támadás Dobó lesén akadt el.
    A befejezés előtt Dobó éles beadását Katona elvetődve csípte el.
    Hol a labda...? Tömegjelenet az ózdi kapu előtt. A legkétségbeesettebben Göböly, az ózdiak jobbhátvédje (a kapuban) keresi a kerek bőrt, amely a kapufáról felpattanva vágódott a magasba (Fotó: Demény)kép
    Ambrus, a lila-fehérek fedezete, aki a védekezésből és a támadásból is egyaránt kivette részét.

Bírálat:
    Régen várt és látott nagy akarással, és határtalan lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe a csabai lila-fehérek.
    Mindkét félidőben ők irányították a játékot és biztosan tartották kezükben a mérkőzést. Ellenfelüket a meg-megújuló rohamaikkal védekezésre kényszerítették. Szinte nem volt gyenge pont a csapatban. Valamennyien dicséretesen küzdöttek és imponáló fölényükkel teljesen megérdemelt győzelmet arattak.
    Az ózdiak játéka csalódást okozott. Támadósoruk 90 perc alatt egy épkézláb támadást alig hozott össze, s azok egyáltalán nem jelentettek veszélyt Tóth kapujára.
    Jók: Szűcs, Ambrus, Németh, Bertók, ill. Murányi, Szendrei.