Békéscsabai Előre SC - Oroszlányi Bányász SK 3 : 1 16:30

2023.02.04, 20:59 (szerk.: 2023.02.04, 21:01)
    Békéscsabai Előre - Oroszlányi Bányász 3:1 (2:0)

Békéscsaba, 7500 néző
    V: Fehér II.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Kiss (Ambrus, 62. perc), Dobó, Moós, Bertók, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Oroszlány: Fekete — Milchram, Frikker, Köteles, Kovács, Máté, Tóth, Papp, Sallói, Stein (Pusztai, a szünetben), Egyed, Edző: Galgóczi Ottó.

1. perc: a késlekedő csabai védelem mellett Tóth került gólhelyzetbe, az ötös sarkáról lőtt, a labda a kapu mellé szállt.
    5. perc: Moós labdájával Németh futott el, és nehéz szögből, a vetődő Fekete mellett a hálóba talált, 1:0.
    24. perc: Bertók játszotta magát tisztára, de kivárt és az oroszlányi védelem tisztázott.
    28. perc: Schneider, Moós, Németh volt a labda útja, s anélkül, hogy az oroszlányi védelem beavatkozhatott volna, Németh a kapu közepébe lőtt, 2:0.
    43. perc: a kapura törő Némethet Frikker kézzel rántotta vissza. Németh rúgta a szabadot, a labda a bal kapufáról jutott az alapvonalon túlra.
    47. perc: Papp játszotta magát tisztára, nyolc méterről lőtt, a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba, 2:1.
    62. perc: szögletrúgás után nagy volt a kavarodás az oroszlányi kapu előtt, a játékvezető kezezés miatt 11-est ítélt, amit Dobó lőtt kapura. A jobb sarokba tartó labdát Fekete szögletre ütötte.
    80. perc: Schneider 18 méteres szabadrúgása a sorfal mellett a bal felső sarokban kötött ki, 3:1.

Végig nagyiramú mérkőzés.
    Az első félidőben többet támadott az oroszlányi együttes, a ritkább békéscsabai támadások azonban mindig gólveszélyt jelentettek.
    Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, majd a hajrában ismét az oroszlányi együttes került fölénybe, többet kezdeményezett, s a megújuló rohamokat a szilárd hazai védelem hárította.
    Jó: Láza, Németh, Moós, ill. Milchram, Máté.

10. Békéscsaba 10 4 2 4 13:13 10
    11. Oroszlány 10 3 4 3 12:13 10

Népsport, 1969. május 5. (Arcanum DT)
    Az első félidő döntött
    Bcs. Előre - Oroszlányi Bányász 3:1 (2:0)

A hazai öltözőben jókedvűen, nyugodtan készülődtek a játékosok, a vendégeknél annál feszültebb volt a hangulat.
    Ezúttal is megkérdeztük az edzőket: mit várnak a találkozótól?
    Galgóczi Ottó: Idegenben egy döntetlen is jó eredménynek számítana.
    Piller Sándor: Ebben az osztályban minden mérkőzés nehéz. Ennek ellenére itthon győzelmet várok.

Nyolcezer néző hangorkánja közepette vonultak ki a csapatok, Fehér II játékvezetővel az élen. Az összeállítások a következők voltak.
    Előre: Tóth (7) — Kvasz (7), Láza (9), Szűcs (7), Lengyel (7), Kiss (6), Dobó (7), Moós (7), Bertók (6), Németh (8), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    Bányász: Fekete (6) — Milchram (7), Frikker (6), Köteles (7), Kovács (6), Máté (7), Tóth (6), Sallai (6), Papp (7), Stein (5), Egyed (7). Edző: Galgóczi Ottó.
    Cserék: Kiss helyett a 64. percben Ambrus (7), ill. Stein helyett a szünetben Pusztai (6).

A B-közép lelkes buzdítása közepette, nappal hátban kezdett a csabai csapat.
    Meglepetésre a Bányászok voltak a kezdeményezők. A 3. percben Tóth csak hajszállal vágta mellé a labdát.
    A 7. percben aztán megnyugodtak a kedélyek. Moós kitűnő labdával szöktette Némethet, aki egy csel után úgy vágta a kapuba a labdát, hogy az a jobb alsó kapufát érintve került a hálóba. A menteni akaró Milchram már csak beljebb segítette a labdát, 1:0.
    A 10. percben Németh lövésébe beleléptek a védők.
    A másik oldalon Láza fejjel tisztázott, majd Tóth éles lövése az oldalhálóban akadt el.
    A 16. percben Dobó fordulásból lőtt kapura, de Fekete a helyén volt.
    Nem sokkal később Stein csúnyán belefejelt Kvasz arcába.
    A 26. percben Bányász-szöglet után Köteles az oldalhálót találta el.
    A 30. percben született meg a hazai csapat második gólja. Moós labdáját a középcsatár helyén kitörő Dobó a leálló védők és a kétségbeesetten kifutó kapus mellett a hálóba pöccintette, 2:0.
    Az esetnél lest reklamáltak a vendégek, a játékvezető azonban határozottan középre mutatott.
    Négy perc múlva Dobót a 16-oson belül felvágták, de Fehér II továbbot intett.
    Egy perc múlva Dobót csúnyán leterítették, majd Köteles Némethet vágta gyomorszájon. Ő is ápolásra szorult.
    A csabai kapu előtt Tóth vágta fel Lázát. Frikker összecsapott Moóssal, a középhátvéd beletalpalt a középcsatárba. (Ezért bizony kiállítás járt volna.) A közönség hevesen tüntetett a kíméletlen játék láttán.
    A 42. percben Németh szabadrúgása a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret.
    A 45. percben Bertók összecsapott a kapussal.
    A második félidőt Bányász-rohamok vezették be.
    A 48. percben villámgyors támadás futott a pályán, Sallói tisztára játszotta Pappot, aki nehéz szögből a kifutó Tóth mellett laposan a jobb alsó sarokba bombázott, 2:1.
    Az 59. percben Pusztai váratlan bombáját Tóth elvetődve védte.
    Nem sokkal később növelhette volna előnyét az Előre. Dobót szögletre szerelték, a beívelt labdát Bertók a felső lécre fejelte. Nagy tömörülés támadt a kapu torkában, miközben egy földön fekvő védő kézzel érintette a labdát. A játékvezető habozás nélkül a
    11-es pontra mutatott. A bányászok tiltakoztak, egy percig állt a játék. Végül Dobó állt neki a büntetőnek, de Fekete szögletre ütötte a jobb sarokba tartó labdát.
    A 70. percben Papp, majd Egyed labdáját védte Tóth.
    A 80. percben eldőlt a mérkőzés. A kitörő Némethet a 16-os vonalán dancsolták. A szabadrúgást Schneider a sorfal fölött a bal felső sarokba ragasztotta, 3:1.
    Az utolsó percekben Németh sokat ígérően futott el, de Milchram az utolsó pillanatban szerelte.
    Németh két gólt szerzett a Bányász ellen. (Fotó: Baranyai)

Az első félidőben lendületesen, jól rohamoztak a csabaiak. A Bányászok ekkor néha a kíméletlen játéktól sem riadtak Vissza.
    Szünet után változott a játék képe, mert a vendégek meglepően ügyesen, jól adogattak, és a 80. percig nyílt volt a találkozó. Schneider szabadrúgás-gólja után azonban a vendégek láthatólag beletörődtek a vereségbe.
    Végeredményben változatos, küzdelmes, helyenként jó színvonalú találkozón megérdemelt hazai győzelem született.

Jók: Láza, Moós, Németh, ill. Milchram, Köteles, Máté.

Nyilatkozatok.
    Piller Sándor: Köszönjük a közönségnek, hogy a mérkőzés kritikus időszakában is lelkesen biztatta csapatunkat. A második félidőben kiütköztek a romániai túra fáradtságának jelei. Örülök az újabb győzelemnek.
    Galgóczi Ottó: A megérdemelt hazai gvőzelemhez csak gratulálni tudok.