Békéscsabai Előre SC - Zalaegerszegi TE 4 : 1 16:00

2023.02.04, 21:12 (szerk.: 2023.02.04, 21:28)
    Békéscsabai Előre - Zalaegerszegi TE 4:1 (2:1)

Békéscsaba, 9000 néző
    V: Müncz
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Kiss, Dobó, Moós (Ambrus, 60. perc), Bertók, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    ZTE: Bolemányi — Prokisch, Papp, Vörös, Filó, Madár, Fehér, Tóth, Kajtár, Kocsis (Szabó, 66. perc), Bita. Edző: Szőcs János.

3. perc: a kapura lőről Németh elől a ZTE-védők az utolsó pillanatban mentettek szögletre. 12. perc: Fehér 30 m-es lövése után a labda a jobb kapufa éléről vágódott a mezőnybe.
    19. perc: Dobó középen a felezővonalról indult el, a 16-osiig vitte a labdát, majd Némethhez játszott, a visszakapott labdát nagy erővel vágta a léc alá. 1:0.
    31. perc: Fehér fejelt jó helyzetben az oldalhálóba.
    33. perc: Schneider bal oldali szögletét a jól helyezkedő Dobó lőtte a bal sarokba, 2:0.
    40. perc: Bita szöglete után Filó a kapu közepébe fejelt, 2:1.
    67. perc: Tóth ordító helyzetben, mintegy 10 m-ről, a csabai kapus kezébe gurított.
    75. perc: a kapura törő Némethet a büntetőterületen belül Filó felvágta, a 11-est Dobó lőtte a jobb sarokba. 3:1.
    89. perc: a labda jobb oldalon a tisztán álló Némethhez került,az összekötő egy csel után nagy erővel lőtt a felső sarokba, 4:1.

Végig izgalmas, élénk iramú mérkőzés volt.
    A határtalan lelkesedéssel játszó csabaiak mindkét félidőben jobbak voltak. Mindkét kapu előtt voltak helyzetek, parázs jelenetek, s míg a ZTE-rohamokat jól hárította a hazai védelem, a B. Előre támadósora jobban kihasználta helyzeteit és ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet.

Jó: Láza, Németh, Dobó, Schneider, ill. Bita, Madár, Tóth.

3. ZTE 9 5 2 2 22:11 12
    ...
    12. Békéscsaba 9 3 2 4 10:12 8

Népsport, 1969. április 28. (Arcanum DT)
    Végre kijött a lépés!

Már a kora délutáni órákban sűrű sorokban özönlöttek a nézők a csabai Kórház utcai pályára, hogy szemtanúi legyenek az első helyen álló ZTE és a 16. helyen tanyázó csabai csapat összecsapásának.
    Közvetlenül a mérkőzés előtt a két edző így nyilatkozott az esélyekről.
    Piller Sándor: — Bízom abban, hogy a balszerencsés sorozat véget ér. Nehéznek ígérkező mérkőzésen — győzelmet várok.
    Szőcs János: — Az első hely nem téveszt meg bennünket. Tudjuk jól, hazai pályán az Előre veszélyes ellenfél. Az egy pont megszerzése már győzelmet jelentene.

Mintegy kilencezer néző előtt Müncz játékvezető sípjelére így álltak fel a csapatok.
    Előre: Tóth (7) — Kvasz (6), Láza (9), Szűcs (8), Lengyel (7), Kiss (6), Dobó (8), Németh (9), Moós (6), Bertók (7), Schneider (8). Edző: Piller Sándor.
    ZTE: Bolemányi (6) — Prokisch (7), Papp (7), Vörös (6), Filó (6), Madár (8), Fehér (7), Tóth (7), Kajtár (6), Kocsis (6), Bita (8). Edző: Szőcs János.
    Csere: A 66. percben Moós helyett Ambrus (7), ill. a 65. percben Kocsis helyett Szabó (6).

Zászlócsere után nyomban a vendégek léptek fel támadólag. Fehér váratlan lövését Tóth csak másodszorra szerezte meg.
    Az ellentámadás során Németh elől Papp szögletre vágta a labdát.
    A 11. percben csak a szerencse mentette meg Tóth kapuját a góltól. Fehér 30 m-es váratlan lövése a bal kapufa éléről vágódott a mezőnybe.
    A 15. percben Németh nehéz szögből küldött lövését Bolemányi szögletre ütötte.
    A másik oldalon Madár erős lövését Tóth csak öklözni tudta.
    A 19. percben korszerű akció végén jutott vezetéshez az Előre. Szűcs indította Némethet, ő egy csel után a tisztán befutó Dobó elé adott, aki biztosan lőtt a kapu közepébe, 1:0.
    Nagy erővel támadott az Előre, de közben a vendégek is vezettek egy-két jó akciót. A 30. percben Fehér az oldalhálót találta el.
    A 33. percben Schneider szögletét Dobó az elalvó és kimozduló Bolemányi mellett elegánsan helyezte a hálóba, 2:0.
    Óriási taps fogadta a második csabai gólt.
    Ezután sem adták fel az egerszegiek.
    A 40. percben Bita szögletét az üresen hagyott Kocsis közelről a hálóba küldte, 2:1.
    Fordulás után Bertók alig bombázott a kapu mellé, majd Schneider szögletét Bolemányi tisztázta öklözéssel.
    Nem sokkal később Schneider a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát.
    Egy perccel később a teljesen tisztán álló Tóth gyengén névrokona kezébe lőtt. (Egyenlítési alkalom volt).
    Ezekben a percekben veszélyesen támadott a ZTE. A 74. percben Tóth a befutó Fehér fejéről szedte le a labdát.
    A 75. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. A kitörő Némcthet a büntetőterületen belül Filó felvágta. A 11-est Dobó lőtte a kapu jobb oldalába, 3:1.
    Bertók fejesét a kapus szögletre ütötte. Dobó beívelt labdája a háló tetején kötött ki.
    A 80. percben Németh a saját 16-osánál ügyesen szerelte Bitát. (Ezt a jelenetet, s korábban Láza egy-két remek megmozdulását tapssal jutalmazta a közönség).
    A 86. percben Németh labdáját Bertók elvétette, így a kifutó Bolemányi elvetődve hárítani tudott.
    Nem sokkal később Bartókot egy összecsapás után a kapu mögött ápolták. A csatár csak három perc múlva tért vissza.
    A 88. percben újabb hazai gólnak örvendezhetett a közönség. Németh elviharzott a jobb oldalon, befele kanyarodott, és egy csel után 15 m-ről a kimozduló kapus mellett ballal nagy erővel a kapu bal oldalába zúdította a labdát, 4:1.
    Még Dobónak volt gólszerzési alkalma, de a kifutó Bolemányi szögletre hárított.
    Ez volt a második! Schneider szögletét Dobó az elalvó és a rosszul kimozduló Bolemányi (a földön) mellett elegánsan helyezte a hálóba. A kapufánál álló Papp nem tudott közbeavatkozni.
    (Fotó: Demény)

Nézőcsúcs mellett, nagy iramú, küzdelmes mérkőzést láthattunk.
    Jól kezdtek, a mezőnyben ügyesen adogadtak a zalaegerszegiek, de mindkét félidőben sokat támadtak és a döntő pillanatokban higgadtak voltak a csabai játékosok, akik végre azt játszották, ami bennük van! A helyenként egész nagyvonalúan játszó Előre-támadósor a zalaegerszegi védelmet sokszor átjátszotta.
    Annak ellenére, hogy a vendégek a mérkőzés elején egy kapufát lőttek, csatárjátékuk nem igazolta eddigi jó szereplésüket.
    Mindent egybevetve: küzdelmes, színvonalas mérkőzésen még ilyen arányban is megérdemelten győzött a hazai csapat.

Jók: Németh. Láza, Dobó, Schneider, ill. Tóth, Bita, Madár.

Nyilatkozatok.
    Piller Sándor: Az eddig látott legjobb ellenfelet csupaszív és gólra törő játékkal megérdemelten győztük le. Végre kijött a lépés!
    Szőcs János: Az Előrének nagyon kellett a két pont, ennek megfelelően lelkesen és harcos felfogásban játszott. Győzelmük megérdemelt. Nekünk nem volt szerencsénk, több gólhelyzetet kihagytunk.

Békés Megyei Népújság, 1969. április 29.