Ózdi Kohász SE - Békéscsabai Előre SC 1 : 0 15:30

2023.02.11, 22:47
    Ózdi Kohász - Békéscsabai Előre 1:0 (1:0)

Ózd, 3000 néző
    V: Nagy B.
    Ózd: Katona — Gaál, Murányi, Dienes, Várallyay, Barna, Fükő, Egri (Bordás, 76. perc), Csukány, Szendrei, Sashegyi. Edző: Vilezsál Oszkár.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Kiss, Schneider (Bertók, a szünetben), Moós, Dobó, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.

9. perc: Fülő a 16-osról, kapásból, a jobb sarokba bombázott, 1:0.
    20. perc: Dienes a gólvonalon mentett.
    53. perc: Szendrei kicselezte a kapust is, de kisodródott és a léc mellé gurított.
    65. perc: Szendrei döntő helyzetben elcsúszott.
    66. perc: Németh kicselezte a kifutó Katonát, de csúnyán mellé lőtt.
    70. perc: Száraz elől Katona, nehéz belevetődéssel mentett.

Kellemetlen, hűvös, szeles időben, nagyon gyenge mérkőzést látott a közönség. Különösen a hazai csapat fogott ki igen gyenge napot.
    A vendégek eleinte védekezésre rendezkedtek be, de amint rájöttek, hogy van „keresnivalójuk”, veszélyesen támadtak. Olykor ötletesebben is játszottak mint a hazaiak.
    A Kohász középen erőltette a támadásokat és azok a jól romboló védőkön rendre elakadtak.
    A „döntetlenízű” mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött.

Jó: Murányi, Fükő, Csuhány, ill. Tóth, Láza Szűcs.

9. Ózd 4 2 - 2 7:5 4
    ...
    14. Békéscsaba 2 - 2 3:5 4

Népsport, 1969. március 23. (Arcanum DT)
    Döntetlent érdemelt volna Ózdon a Békéscsabai Előre

V: Nagy B.
    Ózd: Katona — Gaál, Murányi, Dienes, Várallvay, Barna, Fükő, Egri, (Bordás 76. perc), Csuhány, Szendrei, Sashegyi. Edző: Vilezsái Oszkár.
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Kiss, Schneider, (Bertók a szünetben), Moós, Dobó, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.

Kölcsönös üdvözlés és zászlócsere után élénk iramban indult a játék. Mindkét oldalon megerősített védelmek vették fel a küzdelmet a csatárokkal.
    Az 5. percben jó támadást vezetett bal oldalon a csabai csapat, de Száraz beadásáról a belsők lemaradtak.
    A 9. percben egy középre küldött labdát az Előre-védők röviden fejeltek ki, s Fükő a 16-osról a jobbösszekötő helyéről kapásból az ellenkező felső sarokba lőtt, 1:0.
    Feltűnt, hogy a hazai csapat a gól után még jobban megerősítette védelmét.
    Sorozatos csabai támadások után, a 22. percben a nagy területen játszó Németh négy védőt kicselezve, a kapuson is túl jutott, de a gólvonalról a berohanó Dienes mentett. Óriási helyzet maradt ki.
    A csabai csapat összjátéka folyamatosabb és ötletesebb volt.
    A 28. percben Száraz beadása elcsúszott a hazai kapu előtt.
    A 30. percben az erőteljesen játszó Csuhány az Előre-védelem jobb oldala mellett elhúzott, de a kapu előtt Lengyel ügyesen mentett.
    A félidő hátralevő része Előre-fölény jegyében telt el.
    A második félidő változatos játékkal indult.
    A 48. percben Bertók 25 m-es lövése a léc fölött hagyta el a játékteret.
    Az 53. percben a kitörő Szendreit Láza nem tudta szerelni, de a balösszekötő kisodródott és a kapu mellé gurított.
    A jobb erőben levő csabai csapat mind nagyobb fölénybe került, sorozatos támadásokat vezetett.
    A 66. percben Németh kitört, kicselezte a kifutó Katonát is, de érthetelenül az üres kapu mellé küldte a labdát. Egyenlítési alkalom volt!
    Az Előre nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért, de a döntő helyzetekben nem volt elég higgadtság a csatárokban.
    A 70. percben korszerű csabai támadást láttunk. A lyukra futó Száraz kapta a labdát, de nagy helyzetben az önfeláldozóan vetődő Katonába lőtt.
    A 77. percben az élőrehúzódó Lázát csak szabálytalanul tudta szerelni a hazai védelem.
    A csabai csapat a mérkőzés utolsó szakaszában határozott fölényben játszott, de Katona kapuját nem sikerült bevenni.

A közepes színvonalú mérkőzősen a jó taktikával játszó Előre balszerencsés vereséget szenvedett.
    A csapat a mérkőzés nagy részében határozott fölényben játszott, de az idegeskedő csatárok négy (!) száz százalékos gólhelyzetet hagytak ki.
    A jól játszó Előre legalább döntetlent érdemelt volna.

Jók: Murányi, Fükő, Csuhány, ill. Tóth, Szűcs, Lengyel.

Nyilatkozatok:
    Vilezsál Oszkár: Küzdelmes, nehéz mérkőzésen értékes két pontot szereztünk.
    Piller Sándor: Csatáraink kapkodása megbosszulta magát, ennyi abszolút gólhelyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni.

Békés Megyei Népújság, 1969. március 24.