Dunakeszi Vasutas SE - Várpalotai Bányász SK 1 : 2 14:30

2018.02.23, 16:56
    Dunakeszi VSE—Várpalota 1-2 (0-1)
    Dunakeszi, 300 néző. V.: Kaufmann L.
    Dunakeszi: Herczeg — Török, Kolarov (Fekete), Kiss, Sólyom, Bagyinszky (Kovács), Törteli. Mudri, Steidl, Kriska, Harmincz. Edző: Megyeri Győző.
    Az időjárás nem kedvezett a sokak által várt bajnoki nyitánynak. A mérkőzésre a sáros, mély talajú edzőpályán került sor. Az első igazi gólhelyzet a 16. percben Kriska előtt adódott, de kimaradt. Az első 45 percben a Várpalota bírta jobban a sárdagasztást, fölényben játszott és a 24. percben vezetést is szerzett.
    A második félidő elején, a 47. percben a vendégcsapat növelte előnyét, majd a Dunakeszi fokozatosan magára talált, és végig irányította a játékot. Az utolsó 20 percben a hatalmas Dunakeszi-nyomás alatt a Várpalota alig jött át a félpályán, di ez a hajrá, csak szépítésre volt elég. A 77 percben Kovács talált a hálóba. Közben három 100 százalékos helyzet is kimaradt, amit a hazai csatárok ügyetlenkedtek el. A döntetlen eredményre feltétlenül rászolgált volna a Vasutas a második félidei játék alapján.
    Gól: Kovács ill. Krevsz. Temesvári.
    Jók: Herczeg, Török. Kiállítva: Kiss (Várpalota) az 58. percben. (Ifi: Dunakeszi— Várpalota 4-1)

Forrás: Pest Megyei Hírlap, 1988-03-14