Dunai Kőolaj SK - Oroszlányi Bányász SK 1 : 4 17:00

2017.09.23, 09:20 (szerk.: 2017.09.23, 20:55)
    Dunai Kőolaj SK - Oroszlányi Bányász SK 1-4 (0-2)
    Százhalombatta, 200 néző, játékvezető: Hornyák.
    OBSK: Tőkés — Miksi, (Barabás), Kláris, Verő, Grósz, Zsidó, Papp, Ambrus, Kishonti, Kiszi, Tamás. Edző: Pallagi Róbert.

A 4. percben OBSK-szöglet után Kláris Kishont! elé játszott, aki kapásból a bal sarokba lőtt: 0-1.
    A 7. percben Tőkés védett egy Verebes-lövést szögletre. Majd Ambrus távoli lövése foglalkoztatta, a hazaiak kapusát. A 18. percben Tamás futott el a bal oldalon, beadását Kis- honti kapásból lőtte kapura, de a kapus bravúrral hárított. A 21. percben Kishonti lépett ki a védők közül és a jobb felső sarokba lőtt: 0-2.
    A 33. percben egy veszélyes szabadrúgás kerülte el a Bányász kapuját. Ezt követően Papp maradt le egy helyzetről, majd Tőkés hárított két alkalommal.
    A 41. percben Verő eladott labdájával a hazaiak csatára kiugrott, de lövése fölé szállt.
    Fordulás után azonnal növelte előnyét a Bányász. Tamás futott el a bal oldalon, beadása Zsidó elé került, akinek a lövését a jókor érkező Papp a kapu közepébe lőtt: 0-3.
    Az 57. percben Kiszi futtából 22 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba: 0-4.
    A 60. percben Tőkés újból ' bravúrosan védett. A mérkőzés hátralévő idejében az OBSK „takarékra kapcsolt”, ennek következtében, a 85. percben szépítettek a hazaiak: 1-4.

Az Oroszlány azonnal támadólag lépett fel. ami azt eredményezte, hogy gyorsan a maga javára fordította a találkozót. Győzelmével a Bányász szenzációs tavaszi idényt zárt, aminek a mérlege: 15 győzelem és mindössze 1 vereség.

Jók: Az Oroszlányi Bányász mindegyik játékosa átlagon felüli teljesítményt nyújtott.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1988. június 14.