Péti MTE - Sárisápi Bányász SE 5 : 2 12:00

2. Dolgozók Lapja: 400

2017.10.02, 10:31 (szerk.: 2017.10.02, 10:54)
    Péti MTE - Sárisápi Bányász SE 5-2 (2-2)
    Pét, 400 néző,. vezette: Bakos.
    Sárisáp: Bohner — Papp T.— Szurdi, König, Tóth, Ormándi, Lakics, Polgárdi, Mészáros, Sárközi (46. percben Molenda), Turcsány.
    Az első helyzet a 9. percben a Bányász előtt adódott. Tóth 22 méteres szabadrúgása a sorfalon irányt változtatott, de Budai remek vetődéssel a kapu- , fára tolta a labdát. A 12. percben egy közvetett szabadrúgás után Selymes lőtt kapura, de Bohner jó érzékkel hárított. Két perccel később megszerezte a vezetést > a Pét. Orbán tálalt jó labdát Éridmann elé, aki a kifutó kapus fölött lőtt a hálóba:
    1— 0. Beszorult a Sárisáp. Egy- re-másra vezette támadásait a hazai ^csapat. A 17. percben Lakics B. beadását Szabó fejelte kapura, de Bohner a kapufa segítségével hárított. A 21. percben egy remek hazai támadás végén Lakics B. lőtt a hálóba:
    2— 0. A 30. percben Steiger egy kapu elé belőtt labdát kézzel szögletre hárított. A játékvezető nem ítélt büntetőt. A beívelt szögletet Lakics A. a 16 os sarkán levette, majd két jó csel után a bal alsó sarokba lőtt:
    2—1. A 45. percben Sárközi cselezgetett a kapu előtt, elcsúszott. de a labda Turcsány elé került, aki közelről a hálóba lőtt: 2—2. Az esetnél Sárközi megsérült, helyére a szünetben Molenda állt be.
    A második félidőt végigtámadta a hazai csapat, az egyre jobban fáradó Bányász-védelem nem tudta megakadályozni az újabb hazai gólokat. Az 51. percben egy jobb oldali támadás után Fridmann fejelt a hálóba: 3—2. A 65. percben Szabó 1 méterről Bohnert . találta el. Két perccel később egy védelmi hiba után már nem hibázott. Egyedül vezette* kapura a labdát és a tehetetlen Bohner fölött a hálóba bombázott: 4—2. A 90. percben a szétesett vendégvédelem újabb hibája után Milosovics szerzett gólt: 5—2.
    A sárisápi csapat csak az első félidőben volt egyenrangú ellenfél.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1989-06-13