Peremartoni SC - Tatai Honvéd AC 2 : 1 13:00

2017.09.22, 08:46 (szerk.: 2017.09.22, 09:49)
    Peremartoni SC - Tatai Honvéd AC 2-1 (0-0)
    Peremarton: 400 néző. Vezette: Horváth.
    THAC: Szicsó — Vidinszki, Hédai, Ficsor, Takács. Magyar, Somogyi, Csapó, Héring (Bódis), Ignácz, Horváth J. (Hársfai) Edző: Pásztor István.

Tapogatódzó játékkal indult a mérkőzés, mindkét csapat megpróbálta kiismerni a másik gyengéjét. A hazaiak többet birtokolták a labdát, azonban gólhelyzete a THAC-nak akadt. Ignácz két alkalommal is óriási helyzetben hibázott. A 18. percben H éring megsérült, így kényszerű cserét hajtott végre Pásztor edző.

A második félidő első percében Csapó egyedül kilépett és nagy helyzetben a kapus kezébe emelt, fölénybe kerültek a hazaiak, de a vendég ellentámadások mindig veszélyesek voltak. Az utolsó 10 percre maradtak a gólok. A 80. percben védelmi hiba után Tóth talált a kapuba: 1-0. Két perccel később Ignácz nagy erejű szabadrúgása kipattant a kapusról, Magyar a hálóba lőtt: 1-1.
    A 88. percben egy kapu előtti kavarodás után Tischler megszerezte a hazaiak győztes góliát: 2-1.

A THAC elmaradt múlt. heti teljesítményétől, de a helyzetek alapján így sem érdemelt vereséget.

Jók: Hédai, Takács, Magyar.

Megjegyzés: A Peremarton összeállítása nem szerepelt a tudósításban.
    Forrás: Dolgozók Lapja, 1989. november 21.