Komáromi FC - Zalaapáti-Royal Speed SE 2 : 0 17:00

2018.01.13, 11:06
    Komáromi FC - Zalaapáti 2-0 (0-0)
    Szőny, 2000 néző. Vezette: Szabó R. (Puskás, Tóth T.)
    Komárom: Mázi - Horváth, Pálfi, Matics, Szalma - Szentmártoni (Restye 23. p.), Letenyei, Szeibert, Mlinkovics - Ugrai (Jankóczi 46. p.) Véber (Plotár 46. p.). Edző: Kardos József.
    1. perc: A kezdés után Mlinkovics indította Vébert, aki visszafejelte a labdát Szeibertnek. A középpályás 20 méteres bombáját ujjheggyel ütötte szögletre a vendégek kapusa.
    2. perc: Szeibert ívelt középre, szabadrúgásból Véber fejesét pedig a léc alól ütötte ki Szabó A.
    5. perc: Ugrait hozta jó helyzetbe Szentmártoni, aki 15 méterről ajtó-ablak helyzetből elhamarkodottan mellé lőtt.
    28. perc: Ugrai gurította vissza a labdát Restyének, a csereként beállt játékos nagy helyzetből Szabó A. kezébe lőtt.
    32. perc: A meccs addig legnagyobb helyzetét hagyta ki Letenyei. Szeibert a lábára varázsolta a labdát, de ő 3 méterről, kapásból fölé lőtt.
    56. perc: Szeibert 20 méterről küldte kapura a labdát, a zalaiak hálóőre ismét hárítani tudott.
    63. perc: Zúgott a vastaps. Szalma bedobása után Ugrai lövését még óriási bravúrral védte Szabó A., ám a kipattanó labdát Plotár 3 méterről a jobb alsó sarokba vágta, 1-0.
    72. perc: Megszületett a második komáromi találat. Megint csak Ugrai adott középre balról, a menteni igyekvő Szabó B. balszerencsére saját kapujába rúgta a labdát, 2-0.
    A komáromiak már az első játékrészben eldönthették volna a három pont sorsát, ha a kapu előtt határozottabbak. A zalaiak ritkán látogattak el Mázi kapujához, támadóik vérszegényeknek bizonyultak ezen a délutánon.
    Jók: Szalma, Mlinkovics, Restye, Plotár.
    Kardos József: - Rossz helyzetkihasználásunk miatt tettük magunknak nehézzé a meccset. Érdekesség, amikor jól játszottunk nem találtunk a hálóba, amikor pedig erőlködtünk, két gólt szereztünk.

Forrás: 24 Óra, 1997-08-11