Györkönyi SE - Jutas Veszprém FK 2 : 0 16:00

1. Nemzeti Sport: 400

2018.01.13, 14:45
    Györköny-Veszprém 2-0 (1-0)
    Györköny, 400 néző. V: Szőke.
    Györköny: Almási- Novák, Somogyi, Kolovics, Nagyfalusi- Farsang, Keszeg (Mészáros a 46. percben), Tálas, Krausz (Hahn a 80. percben)- Kulcsár (Kollár a 87. percben), Kindl. Edző: Gracza Tibor.
    Veszprém: Varga- Bognár, Foki, Bohon (Zsebe az 53. percben), Vékony- Maróti, Csomai, Grósz- Bényi (Szegletes a 75. percben), Kie, Molnár (Kiss a 46. percben). Edző: Glázer Róbert.
    A 8. percben Farsang jobb oldali beadását Somogyi 11 méterről a veszprémi kapu bal felső sarkába fejelte. 1-0. A 73. percben Kindl futotta le a veszprémi védelmet a bal oldalon, öt méteres, éles szögből leadott lövése a vetődő Varga kapus alatt a hosszú sarokban kötött ki. 2-0.
    Alacsony színvonalú mérkőzésen egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó. A hazai csapat Somogyi remekbe szabott fejesével gyorsan vezetést szerzett. A folytatásban a vendégek kerültek meddő mezőnyfölénybe, de gólhelyzetek csak a györkönyiek előtt adódtak. A hazaiak a szélen vezetett akcióikkal többször is zavarba hozták a vendégvédelmet, s egy ilyen támadás végén növelték előnyüket, és eldöntötték el a mérkőzést. Jók: Kulcsár,
    Kindl, illetve Csomai.
    Gracza Tibor: — Megtört a jég! Végre, hosszú hetek után újra nyertünk.
    Glázer Róbert: — Az erőszakosabban, jobban küzdő Györköny megérdemelten győzött.

Forrás: Tolnai Népújság, 1997-09-29