Dunaszentgyörgy-Limex SE - Budafoki LC 2 : 3 13:00

2017.09.23, 09:07 (szerk.: 2017.09.23, 20:41)
    Dunaszentgyörgy-Limex SE - Budafoki LC 2-3 (2-1)
    Dunaszentgyörgy, 700 néző. V: Hosszú (Ákos, Szabó)
    Dunaszentgyörgy: Májik -Wiesner, Horváth J. (Káldi, 18., Boros, 58.), Nagy, Nikolov- Aradi, Hosnyánszki, Pintér (Sörös, 82.), Papp- Szabó 5., Horváth L. Edző: Pál József.
    Budafok: Dobos- Tóth, Bálint, Gál- Somogyi, Sztanó, Horváth Cs. (Kurucz, 74.), Szendrődi, Stranyóczky- Dunai (Boda, 80.), Hajdú. Edző: Horváth Pál.

Sárga lap: Horváth L. (5.), Dunai (6.), Pintér (14.), Wiesner (55.), Somogyi (60.)
    .
    A 15. percben Sztanó egy kapu előtti kavarodás után 8 méterről talált a hálóba. 0-1. A középkezdést követően Aradi jobb oldali beadásából Szabó S. közelről a kapu bal sarkába lőtt. 1-1. A 27. percben a Dobos által kiütött labdát Horváth L. estében kotorta a kapuba. 2-1. Az 56. percben Stranyóczky Somogyi jobb oldali beadását 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelte. 2-2. A 90. percben egy villámgyors vendégtámadás végén Hajdú bombázott 12 méterről a kapu közepébe. 2-3.

Nagy iramú, változatos mérkőzésen a két jól felkészített csapat hatalmas csatát vívott. Egyenlő erők küzdelméből végül a szerencsésebb együttes került ki győztesen, miután a szentgyörgyiek sorra elpuskázták a helyzeteiket, míg a vendégek könyörtelenül kihasználták a hazai védelem megingásait. A látottak alapján a Limex így is legalább egy döntetlent érdemelt volna.

Jók: Nikolov, Aradi, Szabó, illetve Somogyi, Szendrői, Hajdú, Sztanó

Pál József: — Nem érdemeltünk vereséget.
    Horváth Pál: — A csapatom mindenkitől mindent megérdemel.

Forrás: Tolnai Népújság, 1997. november 3.