Csákvár FC - Budafoki LC 0 : 2 13:00

2020.04.12, 00:16
    Csákvár FC- Budafoki LC 0-2 (0-0)
    Csákvár, 200 néző. Vezette: Vámos (Molnár J„ Kispál R.).
    CSÁKVÁR FC: Deák - Gál Z, Papp. Kelemen - Antal S., Knausz, Viniczai (Antal M., 66.), Magyar, Kovács T. - Körösi, Takács J. Edző: Michna István.
    BUDAFOKI LC: Dobos - Tóth, Bálint, Gál L. - Somogyi G., Szendrődi, Sztanó, Horváth Cs. (Nagy, 80.), Stranyovszky (Boda, 70., Somlai, 86.) - Kurucz, Hajdú. Edző: Horváth Pál.
    GÓLSZERZŐ: Sztanó az 56. percben Horváth Csaba jobb oldali szabadrúgása után öt méterről fejelt a bal felső sarokba (0-1). Boda a 71. percben Horváth Csaba bal oldali beadását követően l4 méterről lőtte a labdát a kapu jobb alsó sarkába (0-2).
    SÁRGA LAP: Szendrődi (Kovács T. gáncsolásáért) a 4., Knausz (Horváth Cs. felvágásáért) a 10., Gál Z. (Szendrődi buktatásáért) a 12., Sztanó (Papp gáncsolásáért) a 13., Kelemen (Horváth Cs. visszahúzásáért) a 64. percben.
    Kemény, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A kezdeti „adok-kapok” miatt kiosztott sárga lapokat követően kissé megnyugodtak a kedélyek, inkább a labdával foglalkoztak a játékosok. Kiegyenlített volt a játék, mindkét kapu előtt több helyzet kimaradt. A szünet után a rutinosabb és taktikusabban játszó Budafok belelendült, középpályás sora gyorsabban játszotta át a pálya középső harmadát, egyre több helyzetet alakított ki, amelyből kettőt értékesített is. A határozottabban futballozó Budafok megérdemelten győzött a végig lelkesen küzdő hazaiak ellen.
    Jó: Körösi, Deák, Kovács T„ ill. Sztanó, Horváth Cs., Dobos, Bálint, Hajdú.
    Michna István: - Á színvonalas mérkőzésen a helyzeteinket nem tudtuk kihasználni, ezért vesztettünk.
    Horváth Pál: - A vezetőknek és Sárközy Lőrinc edző kollégámnak, valamint a csapatnak köszönöm ezt a sikeres, szép évet.

Forrás: Nemzeti Sport, 1997-11-17