Györkönyi SE - Zalaapáti-Royal Speed SE 1 : 2 14:30

Györkönyi SE-Roval Sped Zalaapáti 1-2 (0-1)
    Györköny, 400 néző. Vezette: Szőke G. (Kiss Z., Berki Zs.)
    GYÖRKÖNYI SE: Almási - Hahn, Erdélyi (Csendé, 67.), Somogyi, Nagyfalusi - Kindl (Porga, 57.), Nagy Z., Kvanduk, Krausz - Farsang, Bóka. Edző: Gracza Tibor
    ZALAAPÁTI: Szabó A. - Hollender, Lázár, Kónya - Mátó (Czafit, 59.), Szabó B., Sípos, Fodor - Lajtai, Purt (Sipőcz, 54.), Szőcze (Tresó, 80.). Edző: Pusztai László
    GÓLSZERZŐ: Purt a 30. percben, Hollender átadása után két lépésről passzolta a labdát a kapuba (0-1). Lázár az 52. percben 22 méterről szabadrúgásból - a labda a sorfalon irányt változtatott - talált a kapuba (0-2). Somogyi az 57. percben 14 méterről lőtt a jobb alsó sarokba (1-2)
    SÁRGA LAP: Somogyi (Purt buktatásáért) a 33., Kindl (kiugrott a sorfalból) az 52., Hahn (Szőcze felvágásáért) a 70., Kónya (Farsang elleni szabálytalanságáért) a 72., Tresó (fellökte Farsangot) a 80. percben
    Az első félidőben a vendégek szervezettebben játszottak, bár kezdetben a kapu előtt nem találták fel magukat a zalai játékosok. Az első gól után megélénkült a játék, igaz, továbbra is az ügyesen adogató zalaapátiak futballoztak fölényben. Lázár találatát követően már-már úgy tűnt, eldőlt a három bajnoki pont sorsa, ám a györkönyi gárda váratlan szépítő gólja újra izgalmassá tette a találkozót. Beszorult a vendégcsapat, de a hazaiak a hátralévő félórában már nem tudtak egyenlíteni a veszélyesen kontrázó zalaiak ellen.
    Jó: Somogyi, Farsang, ill. Purt, Fodor, Lázár, Szabó B

Gracza Tibor: - Későn hajráztunk, megérdemelten győzött a vendégcsapat.
    Pusztai László: - Az első félidőben mi játszottunk, a másodikban a Györköny, nekünk eggyel több gólt sikerült szereznünk.

Forrás: Nemzeti Sport, 1998-03-08