2017.09.25, 08:36 (szerk.: 2017.09.25, 10:36)
    Komáromi FC - Budafoki LC 3-2 (3-0)
    Komárom, 2000 néző, vezette: Sóthy.
    KFC: Mázi - Pálfi - Matics, Szalma - Dupcsik, Letenyei, Szenes (Horváth L), Véber (Rózsahegyi), Megyesi - Ugrai, Kajdy (Plotár). Edző: Kardos József.

Az ideális fociidőben megrendezett rangadó komáromi rohamokkal indult, s a 8. percben már hazai gólnak örülhetett a szépszámú szurkolótábor. Szenes adott jó labdát Ugrainak, a csatár maga elé engedte, s 5 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. A 17. percben Ugrai lábában volt a második. Véber remek ütemben ugratta ki a komáromi gólszerzőt, aki ajtó-ablak helyzetből, 12 méterről Balázs kapust találta el. -x A 26. percben már ismét zörgött a háló. Ugrai adott be jobbról, Véber pedig két lépésről a kapu közepébe pofozta a labdát, 2-0. Az első fél óra végén az addig nagyszerűen játszó Megyesi szánta el magát lövésre. A 14 méterről megeresztett bomba a léc alá vágódott, 3-0.
    Térfélcsere után a komáromiak tovább ostromolták a budafokiak kapuját. Az 50. percben Véber hozta helyzetbe Kajdyt, aki nem tudott túljárni Balázs kapus eszén. A csatár 15 méterről ívelt, a labda centikkel fölé szállt. Ezt követően mintha kicserélték volna a vendégeket, többször is veszélyeztették Mázi kapuját. Az 59. percben Kurucz unta meg a csatárok tehetetlenségét, s szép szóló végén 14 méterről a komáromi kapu bal oldalába helyezett, 3-1. Hét perccel később Ránics került helyzetbe, s 10 méterről a jobb sarokba bombázott, 3-2. A 80. percre maradt az utolsó említésre méltó momentum. Megyesi 18 méteres szabadrúgását Balázs látványos mozdulattal ütötte ki a léc alól.

Jók: Matics, Szalma, Megyesi, Ugrai.

Kardos József: - 45 perc örömfoci után, érthetetlen módon, leeresztettünk a második félidőre.

Forrás: 24 óra, 1998. március 30.