Ácsi Kinizsi SK - Dömsödi Dózsa TSZ SE 1 : 0 17:00

Területi Bajnokság, Duna csoport 1985/1986, 3. forduló
  1. Népsport: 1.600

2017.10.02, 11:23 (szerk.: 2017.10.02, 11:42)
    Ácsi Kinizsi SK - Dömsödi Dózsa TSZ SE 1:0 (0:0)
    Ács, 1600 néző, vezette: Ring
    Ácsi Kinizsi: Nagy - Papp. Sebestyén, Tóth, Bocskai. Fiszli, Kocsis. Lakatos. Szabados, Bogár, Erdős (Kelemen a 70. perc).
    A mérkőzés elején a játékosok egymással és a rekkenő hőséggel viaskodtak, így lüktető küzdelmeknek lehettek tanúi a nézők. A 25. percben Bieber szabadrúgását Nagy védte. Ezután a két 16-os között hullámzott a játék. Különösebb esemény nélkül, 0:0-lal zárult az első játékrész.
    A második félidőben a hazaiak kapcsoltak előbb, melynek eredményeként a 47. percben a jól játszó Kocsis 25 méterről leadott lövése a felső kapufán csattant. Válaszként Havasi húzott az ácsi kapura, lövését bravúrral hárította a kapus. A 71. percben Lakatos egy testcsellel becsapta a dömsödi védelmet és 16 méterről leadott lövése ismét a felső kapufán csattant.
    Az utolsó 10 percben a hazaiak fokozták az iramot, s a 80. percben közvetett szabadrúgáshoz jutottak. Tóth a labdát Lakatos elé gurította, aki a hálóba lőtt. 1:0. A folytatásban az ácsiak az eredmény tartására törekedtek. A mérkőzés során sárgalapos figyelmeztetést kapott az ácsiak közül Bogár, illetve a dömsödiek közül Árky és Elekes. Az ácsiak közül Nagy, Papp, Tóth és Lakatos, a dömsödiek közül Bilek, Havasi és Árky nyújtott átlagon felüli teljesítményt.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1985-08-27