Ácsi Kinizsi SK - Budafoki MTE 0 : 4 17:00

Területi Bajnokság, Duna csoport 1985/1986, 32. forduló

2017.09.27, 19:17 (szerk.: 2017.09.27, 21:17)
    Ácsi Kinizsi SK - Budafoki MTE 0-4 (0-0)
    Ács, 500 néző, vezette: Oláh
    Ácsi Knizsi: Hörömpöli — Szabó, Sebestyén, Szalontai, Blahó, Jankovics, Balogh. Tóth, Heilman, Iski, Fiszli. Edző: Kuti Herbert.
    A 7. percben a fővárosi játékosok már ünnepelni akartak, de az egyedül kiugró Na- hóczky elől Hörömpöli bravúrral mentett, majd Beringer fejese a felső kapufát érintve ment fölé, válaszként Heilman beadását Fiszli fejelte a vendég kapus kezébe. Ezután a mezőnyben pattogott a labda, a kapuk nem kerültek veszélybe, egészen a 35. percig, amikor Heilman lőtt kecsegtető helyzetből a hosszú sarok mellé. Az 50. percben Tóth szabadrúgása zúgott el a bal kapufa mellett.
    A vendégek megpróbáltak erősíteni, és a 65. percben tűz alá vették a hazai kaput. előbb kipattant a labda a védőkről, majd Krisztin fejese a keresztlécről jött vissza. A 70. perctől paprikás hangulatban folytatódott a mérkőzés, mert Sebestyén szabályos szerelését az addig jól működő játékvezető 11-essei „jutalmazta”, amit Földházi értékesített. 0:1. A gól után a játékvezető a reklamáló Sebestyént kiállította. A hazai játékosok már nem tudtak egyenlő partnerként harcban maradni, így a további vendéggólok könnyűszerrel következtek. A 75. nercben Krisztin fejelt a hazai kapuba 0:2, majd a 81. percben, egyéni kiugrás után ismételt. 0:3. A 87. percben Pozsár találatával alakult ki a végeredmény. 0:4. Az ácsiak is kiestek. a területi bajnokságból.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1986-06-10