2017.10.01, 18:39 (szerk.: 2017.10.01, 21:59)
    Szolnoki MÁV FC-Neusiedler - Bőcsi KSC 1-0 (0-0)
    Szolnok, 500 néző, vez.: Mohácsi (Koródi, Tóth J.)
    Szolnok: Kiri — Némedi - Bernáth, Hegedűs — Ivitz, Bábik, Szoboszlai (Gradinariu 83.), Kádár, Szabó T. (Müller 89.) — Fedor (Németh 56.), Kotula. Edző: Tóth Dénes.
    Bőcs: Bolla — Farkas, Márkus, Sivák — Sipos (Vass 73.), Pachinger, Varga, Forgó (Oleár 61.), Sándor — Konyha, Kovács P. Edző: Huszák Géza
    Gólszerzők: Kotula (66.)
    Sárga lap: Forgó (20.), Sipos (33.), Konyha (63.), Hegedűs (64.)
    Kiállítva: Kovács P. (megsértette a játékvezetőt, 64.)
    66. perc: A tizenhatos jobb sarkánál szabadrúgáshoz jutott a Szolnok. Amíg a bőcsiek a sorfallal foglalatoskodtak, a szemfüles Bábik lepasszolta a labdát Kotulának, aki tíz méterről a jobb sarokba gurította, 1-0.
    Jól „idomított” együttes mutatkozott be a Tisza-parton. A csoport újonca tudatos helyezkedéssel terelte vendéglátóját az oldalvonalak irányába. Különösen az ékek és a középpályások összhangja dicsérhető, akik nagyban megnehezítették a MÁV támadásainak kibontakozását. Annál is inkább, mert a hazaiak nemigen kockáztattak védőt áldozni a létszámfölény kialakításának érdekében. Már pedig egy az egyben nem tudtak felülkerekedni az első félidőben, mi több, az energikusabb Bőcs két helyzetet is elhibázott a szünet előtt. Fordulás után is érződött a szolnokiakon, hogy kilenc nap alatt ez már a negyedik tétmeccsük, a Bőcsön pedig az, hogy legutóbb szabadnapos volt. Kovács Péter meggondolatlan viselkedése — Mohácsi játékvezető nem a kiállításával, hanem az ellene megítélt szabálytalansággal tévedett — nagy hátrányt jelentett a vendégeknek a hátralévő fél órára. A következmény nem sokáig váratott magára, Bábik ügyes helyzetfelismerése ismét gólszerzővé avatta Kotulát, ami egyben elég volt a három pont itthon tartásához.
    Jók: Kiri, Bábik, Bernáth, ill. Márkus, Forgó, Sándor, Farkas
    Tóth Dénes: - A sorozatmeccsektől fáradtan az akaratunk vitt előre, emiatt nehéz győzelem született.
    Huszák Géza: - Azt hiszem, nem érdemeltünk vereséget. Volna még mondanivalóm, de inkább nem teszem...

Forrás: Új Néplap, 2000-10-11