Pécsi Mecsek FC - Soproni Dreher FAC 3 : 0 16:30

2017.09.23, 08:46 (szerk.: 2017.09.23, 20:43)
    Pécsi Mecsek FC - Soproni Dreher FAC 3-0 (1-0)
    Pécs, 600 néző. V.: Kéri
    PMFC: Sólyom 6 - Varga E. 8, Aczél 6, Bodor 6 - Dienes 6, Toldi 6 (Gera 6, 42. perc, Farkas -, 75. perc), Calin 6, Sípos 6, Kardos 7 - Kovács F. 6 (Fogarasi 6, 46. perc), Puskás 6. Edző: Bozai Gyula
    Soproni Dreher FAC: Milchram 6 - Magyar 5, Guti 5, Varga K. 5 - Taródi 5, Miklós 5, Kelemen 5, Kovács A. 5 (Terzin -, 74. perc), Pokimica 5 - Zsoldos 4, Kurucsai 4. Edző: Vágó Attila.

Sárga lap: Guti (25. p.), Miklós (53. p.), Gera (69. p.), Puskás (80. p.).

10. perc: Egy 25 méteres szabadrúgást Varga E. jobbal, nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).
    63. perc: Ismét Varga E. rúghatott 22 m-ről szabadrúgást, a labda a felső lécről Milchram kezére, onnan pedig a kapu közepébe pattant (2-0).
    79. perc: Fogarasi átjátszott két védőt, aztán jobbról begurított, Puskás egy méterről, tiszta helyzetből a hálóba helyezett (3-0).

Sokan bánhatják, hogy nem látták a mérkőzést (nagyon kevés néző volt), mert a PMFC a második félidőben végre ügy futballozott, ahogy régóta vártuk. Igaz, az eleve csak egy cserével érkezett Soproni Dreher FAC vezérkara már a visszalépésen gondolkodik, ezért a vendégcsapat könnyű ellenfél volt.

A szünet után felszabadultan játszó pécsiek legalább hat gólt rúghattak volna, annyi helyzetük akadt, de azok rendre kimaradtak, vagy a védők az utolsó pillanatban mentettek.

Bozai Gyula: - Gratulálok a fiúknak, szép győzelem volt. Ha a helyzeteinket jobban kihasználjuk, még egyszer ennyi gólt szerezhettünk volna.

Vágó Attila: - A mezőnyben közel egyenrangú ellenfelek voltunk, mégis két szabadrúgás-góllal és a kapu előtti jobb helyzetkihasználással teljesen megérdemelt hazai győzelem született.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1999. április 12.