Szolnoki MÁV FC-Neusiedler - INC Tiszavasvári 1 : 0 14:30

Szolnoki MÁV-Neusiedler—ICN-Tiszavasvári 1-0 (0-0)
    Szolnoki MÁV: Bicskei 0 -Lajkovics 6 Antal 5 Boda 5 Fedor 6 Bernáth 5 Szecsei 6 Horváth 4 Pelles 4 Sinkó 4 Major S. 5 Edző: Rózsavölgyi László
    ICN Tiszavasvári: Szabó 0 -László 4 Tar 5 Lenkei 5 Havelant 5 -Göncz 6 Hegedűs 5 Balogh II. 6 Szarka 5 -Csernyijenko 4 Balogh I. 4 Edző: Szikszai Lajos
    Szolnok, 800 n., v.: Sápi (8) (Heibl, Harsányi).
    Csere: Sinkó h. Csikós (56.), Balogh I. h. Szemán (a 73.), Horváth h. Bontovics a 85., Balogh II. h. Fazekas a 87., és Major S. h. Fehér a 88. percben.
    Sárga lap: Lenkei a 37., Horváth a 48., Fedor az 51., Havellant a 63., Szarka a 75., Major S. a 84. percben.
    17. perc: Balogh II. jobb oldali begurítását a hosszú saroknál helyezkedő Hegedűs egyszerűen elnézte.
    22. perc: Lajkovics a felezővonalat átlépve ívelt a kapu elé, és miután Szabó nem mozdult, Major S. közeli fejesét volt kénytelen hárítani.
    32. perc: Lajkovics megismételte előző alakítását. Szabó ismét beragadt, ezért Major S. 5 méteres fejeséből ülve üthette ki a labdát.
    46. perc: Balogh II. állított labdából ívelt a kapu előterébe, amely Csernyijenko fejéről a felső lécet érintve hullott fölé.
    66. perc: Lajkovics tisztára játszotta magát a jobb szélen, az alapvonal közeléből laposan
    meglőtt labdájáról Horváth bevetődve is lemaradt a kapu torkában.
    88. perc: Bontovics bal oldali szögletéből a rövid sarokra berobbanó Fedor hálóba bólintotta a labdát, 1-0.
    Túl fegyelmezetten, szoros koreográfia szerint tették dolgukat a csapatok, ezért váratlan megoldások nélkül középen dúlt a Tisza-partiak csatája. A MAV-nál hiányzott egy játékmester, ellenben a vasváriaknál Göncz és Balogh II. fazont adott csapatának azzal, hogy elkérték a labdát védőiktől. A hazai támadók legfeljebb az ő hibáikban bízhattak. Szünet után is a megbékélés jegyében teltek a percek, a győzelem igénye legfeljebb az elhatározás szintjén stagnált a feleken. A hajrában aztán valamelyest fölénybe került a MÁV, és egy pontrúgás utáni fejessel sikerült behajtania a pontokat.
    Sápi bíró csupán néhány helyezkedést hibát vétett.
    Rózsavölgyi László: - Sok hibával játszottunk, de a győzelem így is megvan.
    Szikszai Lajos: - Jószerével az első kapura tartó labdával kikaptunk.

Forrás: Új Néplap, 1999-03-08