MATÁV SC Sopron - Szolnoki MÁV FC-Neusiedler 2 : 0

2017.11.23, 14:53
    Szarka „meglopta” a vendégeket
    Matáv SC Sopron-Szolnoki MÁV Neusiedler 2-0 (1-0)
    Matáv SC Sopron: Borsi 6 -Földvári 6, Szabados 7, Nagy J. 6, Sánta 6, Bognár 6, Perger 5, Todorovics 6, Majoros 5, Földes 5 Takács 5 Edző: Mihalecz István
    Szolnoki MÁV: Gelei 6 - Kohári 6, Fehér 5, Szalai 5-2=3, Major L. 6, Ludasi 5, Horváth 6, Bontovics 5, Draskóczi 6, Major S. 5, Fedor 4 Edző: Rubold Péter
    Sopron, 1000 néző, vezette: Szarka (5) (Ákos, Boda).
    Csere: Földes h. Varga K. (5) a szünetben, Fedor h. Bernáth, Bontovics h. Lucza, mindkettő a 64., Majoros h. Simon a 70., Perger h. Fülöp a 76., Major S. h. Balogh a 77. percben.
    Sárga lap: Gelei a 24. (buktatásért), Takács a 25. (lerántásért), Sánta a 32. (buktatásért), Horváth a 38. (rossz becsúszásért), Fehér az 57. percben (lerántásért).
    Piros lap: Szalai a 71. percben (utolsó emberként lerántotta Takácsot).
    23. perc: Egy hosszan előrevágott labdára Takács rajtolt, Gelei kifutott, rávetődött a labdára, Takács átesett rajta, amiért Szarka játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Todorovics a jobb sarokba bombázta, 1-0.
    48. perc: Draskóczi beadása Fedor előtt felpattant, de Szabados megelőzte a helyzetbe került csatárt.
    50. perc: Bognár erőszakosan elnyomta Szalait, majd egyedül tört kapura, és Gelei mellett a hálóba gurított, 2-0.
    55. perc: Todorovics szögletét Perger 5 méterről a vetődő Geleibe rúgta.
    A szél támogatásával kezdett a Szolnok. Változatos, közepes iramú mérkőzésen a kapukat felváltva veszélyeztette mindkét csapat. Sajnos Szarka játékvezető megajándékozta a hazaiakat egy büntetővel, amivel előnyt tudtak szerezni. A második félidőben többet támadott a Matáv, a kiállítás után a vendégek a cserékkel a védekezést próbálták erősíteni, nehogy egy nagyobb különbségű vereségbe beleszaladjanak.
    Szarka játékvezető végig elfogultan dirigálta a mérkőzést, a szabálytalanságok megítélésénél következetlen volt.
    Mihalecz István: - Nem sziporkáztunk, de nyertünk.
    Rubold Péter: - Az NB I-es rutint magassági fölényünkkel akartuk kompenzálni, nem sikerült. Sok sikert kívánok a Matávnak az osztályozóra.

Forrás: Új Néplap, 1998-05-25