Csepel SC - Szolnoki MÁV FC-Neusiedler 2 : 2

Csepel SC - Szolnoki MÁV Neusiedler 2-2 (0-2)
    Csepel SC: Balázs 6 -Tyukodi 6 Németh 4 Bereczki 5 Ágh 5 Medgyes 5 Rósa 6 Lukács 5 Máté 6 Bubcsó 5 Szekeres 5 Edző: Gyimesi László
    Sz. MÁV Neusiedler Gelei 7 -Kohári 5 Balogh 6 Draskóczi 5 Major L. 6 -Ludasi 5 Lilinger 6 Horváth 6 Bontovics 5 -Fedor 7 Major S. 5 Edző: Szatmári János
    Csepel, 400 néző, vezette: Balajti (9) (dr. Bozóki, Szőke)
    Csere: Németh J. h. Nemes (5) a 28., Lilinger h. Czapkó (5) az 53., Lukács h. Mészáros a 63., Ágh h. Németh M. a 74., Major S. h. Birinyi, Fedor h. Bernát a 92. percben.
    Gólszerző: Fedor a 2., Fedor a 17., Bubcsó a 65., Németh M. a 86. percben
    Sárga lap: Bereczki a 37., Kohári a 42. , Medgyes a 82., Tyukodi a 89. percben.
    2. perc: Lilinger szögletét Horváth Fedorhoz továbbította, aki 4 méterről a léc alá lőtt, 0-1.
    17. perc: Major S. bal oldali beadását Fedor tizenöt méterről kapásból a hosszú sarokba küldte, 0-2.
    44. perc: Major S. jobb oldali beadását Fedor a kaputól tíz méterre rosszul találta el.
    53. perc: Először Bubcsó lövését ütötte ki Géléi, majd Lukács ismétlését bravúrral mentette a szolnoki hálóőr.
    55. perc: Fedor beadását Major S. csukafejessel küldte kapura, de Balázs látványosan hárított.
    65. perc: Rósa bal oldali
    szögletét Bubcsó 5 méterről a kapuba vágta, 1-2.
    86. perc: Németh 25 méterről futtából kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-2.
    Nagy lendülettel kezdett a Szolnok, és a gólokon kívül több helyzetet sikerült kialakítania. Az első félidőben a vendégek irányítottak, sőt, növelhették volna az előnyüket. A második játékrészben visszaesett a Szolnok gyengébb középpályás játéka miatt. A Csepel mindent egy lapra téve támadott, átvette a játék irányítását. Bár a Szolnoknak is voltak még gólt ígérő támadásai, de Fortuna istenasszonya ez alkalommal a hazaiak kezét fogta.
    Balajti játékvezető végig jól vezette a mérkőzést.
    Gyimesi László: - Átaludtuk az első félidőt, ennek eredménye a 0-2. A másodikban pedig futottunk az eredmény után.
    Szatmári János: - Biztos győzelmet szalasztottunk el a második félidei játékunkkal.

Forrás: Új Néplap, 1997-10-06