Siófoki Bányász - KKS Lech Poznań 0 : 2 17:00

3. lechpoznan.wikidot.com: 1.000

1. avatar: pancso
    2023.11.12, 10:23
    Siófok: 800 néző, vezette: Márton (Wágner, Hazafi). Siófok: Horváth, Kolovics, Aczél, Olajos, Szabó, Zare, Marozsán, Zadányi, Keszeg, Meksz, Magyar. Edző: Varga István.
    Csere: Keszeg helyett Csák a 70., Kolovics helyett Katona a 77., Zsadányi helyett Varsányi a 79. percben.

Alig 800 néző volt kíváncsi az összecsapásra, amelyen hazai közönség előtt először mutatkozott be a kispadon a Bányász új vezetőedzője, Varga István. Néhány erőtlen hazai, és egykét veszélyesebbnek ígérkező lengyel akció vezette be a találkozót. Persze, ha figyelembe vesszük a magyar és a lengyel labdarúgás közti különbséget (nem a mi javunkra dől el), hiába, no: a Lech Poznan a lengyel bajnokcsapat, így nem is olyan meglepő a fehérek bátor támadójátéka. Negyedóra elteltével azonban változott a kép, s kis híján megszerezte a vezetést a Siófok. Marozsán 40 méteres pontos keresztlabdával indította a bal összekötő helyén Zsadányit, aki már csak a kapussal állt szemben, amikor túl higgadtan a bal kapufára lőtte a labdát. A 22. percben Marozsán jobb oldalról ívelt be szögletet, Keszeg 6 méterről fejelt, de a labda centiméterekkel elkerülte a kaput. A 28. percben a másik oldalon Skrzypczak 30 méterről hatalmas lövést küldött a kapu felé, de a labda a bal felső saroknál sajnos kívülről súrolta a kapufát. A 31. percben Meksz bal oldalról lőtt középre, a berobbanó Aczél nem tudta átvenni a labdát, s az ötösről az a kapus ölébe pattant. (Helyzetnek épp ez sem volt akármilyen !) A 39. percben Trzeciak az elvetődő Horváth keze közül kotorta ki a labdát, majd gólt lőtt. A játékvezető természetesen érvénytelenítette, s kifelé ítélt szabadrúgást.

A második félidő egy sárga lappal kezdődött. Az 54. percben Kolovics — lehet, hogy aratási idényre gondolva — elkaszálta Pachelskit, ezért a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot. Az 59. percben Szabó próbálkozott távoli lövéssel, de a labda kapu fölé szállt. Néhány perc múlva Olajos jó labdával ugratta ki Magyart, a siófoki csatár elhúzott a kivetődő kapus mellett, aki megfogta a lábát.

A jogos 11 -esnek Marozsán szaladt neki, a labdát a kapu közepébe nagy erővel lőtte, de a vetődő kapus lábbal hárítani tudott. Három perc múlva Magyar ugratta ki jól Mekszet, a csatár már csak a kapussal állt szemben, el akarta lőni mellette a labdát, de az újra lábbal mentett. A 75. percben Bayer került helyzetbe, hatalmas lövését azonban Horváth nagy bravúrral védte. Egy perc múlva már ő is tehetetlen volt. Bal oldali szabadrúgás után Gebura 5 méterrel fejelte a labdát a bal kapufa mellé. 1 -0. Újabb egy perc múlva az alapvonalról visszagurított labdát Trzeciak senkitől sem zavartatva 7 méterről lőtte a hálóba. 2-0. Az összecsapás igazolta Varga István vezetőedző kétségeit, miszerint a Bányásznak égetően szüksége lenne legalább egy olyan csatárra, aki gólt is tud lőni. Ezen a mérkőzésen sem volt elég 6—8 ordító helyzet, a góllövés most sem sikerült. így hiába játszott viszonylag jól a csapat a mezőnyben, tudománya a kapu előtt elfogyott. Jók: Sankowski, Trzeciak, Gebura, illetve Aczél, Olajos, Marozsán.

10-én, kedden a Bányász 20 órai kezdettel Siófokon az iraki válogatott ellen lép pályára.