Profi I. liga 1931/1932, 14. forduló
  1. nela: 2.000

2023.11.14, 20:08
    Bocskai—Nemzeti 3:2 (0:1)
    Erős küzdelem során végül már sáros pályán is tudott játszani a debreceni csapat, mely a második félidő első pillanataiban rúgott két góljával lelkileg letörte ellenfelét
    Góllövő: Gergely, Ormos, Hevesi, Gergely, Mátéffy
    Üllői út, 2000 néző. Bíró: Viczenik Ede
    A választásnál a Nemzetinél az előny s a fekete-fehérek így a középfajta erősségű északi széllel hátban állnak fel.
    Bocskai: Fehér — Kuti, Keviczky — Remmer, Moóré, Marosi — Markos, Ormos, Teleki, Mátéffy, Hevesi.
    Nemzeti: Gallina — Flóra, Szendrő — Hosó, Buza, Belcsik — Kovács, Czétényi, Gergely, Bihámy, Horváth.
    A szél ereje hamarosan mutatkozik. A Nemzeti sorra vezeti támadásait. A 2. percben Horváth beadása után Gergely szépen fejel kapura s az újra szereplő egykori válogatott kapus, Fehér vetődve is nehezen védi a labdát. A 6. percben viszont Kovács küldi be a labdát. A hátvédek elmaradtak, Biháry és Gergely teljesen tisztán áll. Előbb megilletődnek a nagy helyzettől, majd Bihámy kitör és öt lépésről a legjobb helyzetben pont Fehérbe lövi a labdát. Bosszankodnak is a fehér-fekete szurkolók. A debreceniek csak pillanatokra jutnak szóhoz. A 10. percben már ismét a Nemzeti jeleskedik. Taccsbedobás után Czétényi beadja Gergelynek a labdát, Keviczky stoppolná a labdát, de
    Gergely nem vár, hanem hátulról csavarva kapásból lő s a kapuból kijött Fehér hiába hátrál befelé, a léc alatt besurranó labdát érinteni sem tudja. 0:1.
    Gergely, úgy látszik, elemében van. A 14. percben is olyan lövést ereszt meg, hogy Fehér alig tudja léc fölé tolni a labdát. Utána a debreceniek jönnek, de Markos önző s kétszer is ront. A 23. percben a szemfüles Kovács elcsíp egy labdát, tisztára játsza magát, lövés helyett azonban Czétényinek adja a labdát. Az összekötő két lépésről Fehérbe lövi a bőrt, a kapusról lepattan, tömegjelenet alakul ki, végül is Keviczky kornerra vágja a labdát.
    A játékosok néha teljesen beleragadnak a sárba,
    egyik-másik így egészen lemarad, akad is meleg helyzet éppen elég. Különösen Gergely igyekszik kihasználni ezeket a helyzeteket, mindig lövésre lendül a lába. Közben a Bocskai szórványos támadásaival csak helyzeteket tud összehozni, de azokat a jobbszárny bosszantóan rontja. Igaz, hogy a Nemzeti védelme teljes erejével védekezik, ha arra kerül a sor. A 85. percben Hevesi bukik egy ilyen jó helyzetnél. Majd a Nemzeti folytatja a szögletrúgások sorozatát, most már
    5:0 az arány.
    Közben a Bocskainál Ormos és Teleki helyet cserél. Most már lassan tünedezik a Nemzeti nagy fölénye, a debreceniek is sokat támadnak. Egyelőre hiába. ..
    Már az 1. percben egyenlít a Bocskai. Teleki pompás labdát ad Markosnak.
    Gallina lehetetlenül jön ki a kapuból, közben kétségbeesetten meg is áll. Markos lőne, de a lövés beadásszerűen csavarodik el, Ormos terem ott és két lépésről bevágja a labdát az üres hálóba. 1:1.
    Nem telik el fél perc sem, Teleki újra kiépít egy támadást. Ezúttal is jókor és jó helyre oszt: Ormos kapja tőle, a népszerű Zoli
    Hevesinek tolja ki tovább, Mátéffy is beleavatkozhatna, de engedi a szélsőt, aki akadály nélkül rohan befelé s hét lépésről hálóba is talál. 2:1.
    A Bocskai tehát hamar jóvátette hibáját. Okosan használta ki a szelet s ellenfele kezdeti gondatlanságát. Szerencséjére a jól sütő napnak hála, még a pálya talaja is javult s a debreceni csatárok játszanak a különben is jobbik térfélen.
    A 4. percben Hossó faultot vét a 16-oson belül, de a bíró nem ítél 11-est. A 11. percben Teleki remek lövést küld a kapura,
    lövése belső kapufáról pattan le, látszólag gólba, de Gallina gyorsan kiüti és a már-már fütyülni készülő Viczenik továbbot int. A Nemzeti most összeszedi magát. Szabadrúgással veszélyeztet, sőt a 17. percben egyenlíteni is tud! Balról jobbra kerül a labda. Kovács Czétényinek adja, ez
    Gergely elé emeli, a center a zavarosban jól halász s félmagasan, pont a léc mellett küldi hálóba. 2:2.
    A 21. percben Gergely vezetést is szerezhetne, mert Viczenik elnézi lesállását. Gergely azonban kitűnő helyzetben félre lő, labdája ugyancsak mellé süvít! Most Bihámy kiáll két percre s közben a játékosok már meglehetősen fáradtan küzdenek a pályán. A nehéz talaj kihúzta az erejüket. A 28. percben Hevesi beadása nyomán nagy nagy a helyzet a Nemzeti üresen hagyott kapuja előtt, de Mátéffy a gólhelyzet előtt megáll. A 32. percben bírói feldobás után Hevesihez kerül a labda, Hossó elcsúszik, nem tudja fogni a szélsőt, az bekanyarodik, de a gólhelyzetét rossz lövéssel teszi tönkre. A 34. percben újabb roham: kapu előtt
    Mátéffyhoz kerül a labda: a kifutó Gallinának rugja, a kapus elesik, alóla a ráfutó Mátéffy a kapu felé rugja a labdát. Döcög a bőr s éppen amikor a gólvonalon túljut, négyen is odaérkeznek, hogy mentsenek. Jól összefutnak,
    de már késő... Gól. 3:2.
    A Bocskai tovább támad, a 41. percben Gallina a 16-oson jár s a humoros jelentek egész sorozata adódik, mert a kapus nem tudja megfogni a labdát. Aztán még a Nemzeti igyekszik, de már késő...