Profi I. liga 1931/1932, 11. forduló
  1. nela: 2.000

2023.10.29, 22:10
    Hungária—Nemzeti 4:0 (1:0)
    A nehéz, sáros pályán a Nemzeti csak egy félidőig bírta az iramot, szünet után csak a Hungária volt a pályán
    Góllövő: Híres, Cseh, Cseh, Cseh
    Üllöi út, 2000 néző. Bíró: Viezenik Ede.
    Kivonulás után így állnak fel:
    Hungária: Ujváry — Nagy, Kocsis — Rebró, Kompóti, Sebes — Haraszti, Barátky, Cseh, Titkos, Híres.
    Nemzeti: Gallina — Flóra, Szendrő — Buza, Gergely, Belcsik — Kovács, Vadas, Kautzky, Bihámy, Czétényi.
    A B közép rögtön rákezdi s percekig nem hagyja abba:
    — Hajrá Nemzeti, Haj ...rá ...Nem... ze ... ti... Ennek ellenére a kék-fehérek támadnak s a lesben álló Cseh jóval fütty után gólt is rúg. A következő támadásnál Gallinát találjuk munkában, aki a 4. percben Híres lövését is védi. A Hungária fölényben játszik s a Nemzeti zórványos támadásaival csak a 16-osig jut el. A 9. percben sarokrúgás is jelzi a kék-fehérek fölényét. Híres átjön rúgni, de csak zavar támad a berúgás nyomán: Gallina tisztáz.
    A Hungária fölényét mezőnyjáték váltja fel, majd meg a Nemzeti szabarúgások révén kezd veszélyeztetni. Ujváry labdát ejt ki, Nagy kanalaz s a 14. percben sarokrúgáshoz is jut a fekete-fehér csapat. Lendületbe jöttek. Sőt a 15. percben Vadas kiugrik, Sebes ugyan rajta, de bukik. Vadas így elmegy mellette, öt lépésről lő. Biztos gólnak látszik, ámde Ujváry fogja a sáros labdát. Illetve csak fogná. Bizonytalan. Esik. Kissé hátrafelé. Támaszkodnia kell a földön, mire a közönség és a Nemzeti játékosok is
    egyszerre kiáltanak gólt.
    Viczenik nemet int. A Hungária rögtön válaszol több eredménnyel. A 17. percben a Nemzeti kapujánál tömörülés támad.
    Barátky hármat cselez a labdával, az üresen hagyott Híresnek tolja, aki az ellenkezősarokba szép gólt rúg. 1:0.
    Nem sokkal később Titkos kerül gólhelyzetbe, de a sáros labdával csak fáradt lövés megy a kapura. A 25. percben a Nemzeti ismét kornerrel veszélyeztet, majd percekig mezőnyjáték következik. Ez a játék fűszerezve van Hungária-támadásokkal. A félidő végefelé erősödik a Hungária enyhe fölénye. A 35. percben Híres sarokrúgást küld be, utána sokan hendszet látnak Gergelynél,
    ll-esért kiabálnak.
    Most hirtelen a Nemzeti lendül támadásba, ottmarad egy kicsit Ujváry kapujánál. Kautzky fejese éppen csak, hogy fölé surran. A Hungária is hirtelen szabadul fel, Cseh elfut, jól megszúrt lövését Gallina levegőben úszva tolja ki kornerre.
    Eltűnik a pályáról a Nemzeti
    a második félidőben. Rögtön a kék-fehérek támadnak. Szabadrúgást érnek el. Tíz percig támad megszakítás nélkül a Hungária. Minden különösebb esemény nélkül. A 13. percben Titkos lövését Gallina szépen védi, majd egy perccel később Híres öt lépésről lő. Gallina ezúttal kiejti a labdát, másodszor azonban nem jön már lábra Híresnek az eléje pattanó labda. Közben esik is. Sarokrúgás is mutat a Hungária fölényére, majd a 19. percben Hires szökteti Barátkyt.
    Az kimegy egészen a balszélre, onnan
    szépen íveli befelé a labdát s a befutó Cseh ballal hálóba csavarja a labdát. 2:0.
    Megérdemelt gól!
    A 21. percben Híres ismét a tulsó oldalon rúg kornert, veszélyes lesz a helyzet, Gallina nincs a helyén . Flóra a hálóba tartó labdát csak testtel tudja megakasztani. A Hungária fölénye azonban, feltarthatatlanul meghozza a harmadik gólt is. A 26. percben Híres szép beadását
    Cseh három lépésnyire a kaputól ravasz oxforddal viszi a hálóba. Hiába vetik magukat a labda után többen is. 3:0.
    A Nemzetinél most már Buza a centerhalf, Vadas hátrahúzódott s Gergely előrejött. Természetesen a tribün most már nagyon biztat. Csakhogy most már a Hungáriát.
    — Hun., gá.. ria.. Hun...
    A 30. percben a hetedik sarokrúgásnál tart a kék-fehér csapat. Végre szóhoz jut a Nemzeti is. A 32. percben Kautzky ugyanis elfut, de faultolják. Szabadrúgása 16-osról: Kautzky fejel s Ujváry remekül véd. Utána sarokrúgással is veszélyeztetnek a fekete-fehérek, miközben a tribünön az egyik nagy hölgyszurkoló éles sikolyaival vonja magára a figyelmet. Azután újabb Nemzeti szabadrúgás a 16-osról... újabb korner...
    A fekete-fehérekben nincs már erő...
    Ujra a Hungáriáé a vezérszó. A 40. percben ismét Híres remek beadása száll befelé. Gallina nem nyúl ki a kapuból s
    Cseh így könnyen fejel a hálóba. 4:0.
    Alig kezdenek, Buza máris hendszet vet. Tizenegyes jár érte, mert a 16-oson belül történt. Barátky rúgja,