Nagyszombat utca, 1100 néző. Bíró: Bíró Sándor.

III. ker. FC-Bocskai 3:2 (2:2)
    Játékidőn túl, hosszabbítás közben esett a kerületiek győztes gólja,
    Góllövő: Zilahi, Markos, Magyar (öngól), Zilahi, Fenyvesi
    A választáshoz Markos és Bíró indul, Bíróé az előny. Felállnak:
    III. ker. FC: Biri — Werner, Bíró — Beretvás, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Héjas, Zilahi, Lengyel, Dömötör.
    Bocskai: Budai — Fejér dr., Remmer — Palotás, Moóré, Keviczky — Markos, Teleki, Ormos, Mátéffy, Vincze.
    MINTHA PÁLYÁN SEM LENNE A III. KERÜLET,
    úgy indul a mérkőzés. Bíró a labda mellé ugrik, Ormos így tiszta helyzetbe kerül, de hajszálnyira mellé lő. Werner is lyukat rúg, majd Markos ront hatalmas helyzetet. A Bocskai az 5. percben már két góllal vezethetne. A kerületi fedezetsor minden labdát a Bocskaicsatároknak ad. Végre a 6. percben sarokrúgást ér el a III. ker. FC, de Dömötör kapu mögé küldi a labdát. A Bocskai támad, támad és a III. kerület rúg gólt. A 10. percben Fenyvesi összekötőből szökteti
    Héjast, aki pompásan ível befelé és az üresen álló Zilahi gólt ér el. 1:0.
    Utána újabb sarokrúgással veszélyeztet a III. kerület, de Dömötör újra kapu mögé küldi a labdát. A Bocskai a pompás gólhelyzetek egész sorozatát hagyja ki, majd a 16. percben Héjas bombáját Budai védi. A 17. percben végre a Bocskai berúgja már kiérdemelt gólját.
    Ormos — Teleki — Markos a labda útja és végül is az ellenkező sarokban köt ki a szélső lövése nyomán. 1:1.
    A Bocskai tovább támad s a 19. percben Vincze szépen küldi a kapu elé a labdát Magyar, Teleki és Biri küzd érte.
    Magyar lendületben van, Teleki is sodorja s a fedezet a saját kapujába rúgja a labdát, öngól. 1:2.
    A Bocskai támadásai közben különösen Palotás tűnik fel. Sok híve jött át Angyalföldről s egy-egy pompás rúgása nyomán így kiabálnak:
    — Ezt a gyereket kell megnézni!
    A túlsó oldalon Lengyel bődületes kapufa lövéssel veszélyeztet. A labda aztán felül kisuhan. Pompás az iram, mind érdekesebb a mérkőzés, mert a kerületi csapat lassan-lassan feljavul.
    A 31. percben Beretvás szabadrúgása száll a kapu felé,
    Lengyel homlokkal Zilahi elé teszi a labdát, aki be is vágja az egyenlítő gólt. 2:2.
    Óriási zsivaj támad, megjött a közönség hangja. A félidő hátralevő részében a kerületiek ostromolnak.
    MARKOS GÓLT RUG,
    de csak fütty után. Ezzel indul a második félidő. Azután kornerek sorozata következik. Előbb mezőnyjáték folyik, majd lassan felnyomni a III. kerületi FC. A Bocskainál Ormos kimegy szélre, Vincze előbb centerbe, majd régi helyére, jobbösszekötőbe ált. Ez sem segít. Közben Dömötör már harmadik kornerét küldi háló mögé. Majd itt-ott néhány fault is kicsúszik. Az iram már nem olyan hatalmas, mint volt szünet előtt, de a játék változatlanul érdekes. Fenyvesi Remmerrel összeütközik,
    súlyosabban megsérül,
    de visszajön és sántikálva futkos. Azután Lengyel is megsérül a kemény játékban s az utolsó tíz percben már mind a két csapat látszólag belenyugodott a döntetlen eredménybe. A mérőóra mutatója mára 90-ik perc mögött jár, a bíró azonban hosszabbít, mert többször a Dunába jutott a labda s várni kellett. Pontosan 1S másodperccel vagyunk a játékidőn túl, amikor Beretvás kapu elé ívelt labdáját
    Budai kiejti. Hatalmas tumultus támad, öt-hat játékos egyszerre startol a labdára. Dömötör Fenyvesi elé adja a labdát, aki homlokkal betolja a hálóba. 3:2.
    Percekig visszahangzó diadalordítás... Felállanak, kezdenek, vége ...