Nemzeti SC - III. Kerület FC 1 : 3

2023.10.27, 23:32
    III. ker. FC—Nemzeti 3:1 (2:0)
    A mély sárban a kerületiek nagyobb erőbedobása hozta meg a megszolgált győzelmet
    Góllövő: Héjas, Dömötör, Kautzky, Fenyvesi
    Nagyszombat utca, 2000 néző. Bíró: Iváncsics.
    III. ker. FC: Szulik — Werner, Bíró — Beretvás, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Héjas, Zilahy, Lengyel, Dömötör.
    Nemzeti: Gallina — Flóra, Szendrő — Vanicsek, Buza, Belcsik — Kovács, Vadas, Kautzky, Bihámy, Czétényi.
    Kerület választ, Nemzeti kezd. A Nemzeti első akcióját Magyar taccsra szereli, a kapura szálló labdát Szulik vetődve védi. Egy perc mulva Vadas csőrrel csavart labdája félremegy.
    Az első komoly kerületi támadást Zilahy és Fenyvesi vezeti, a labda Gallináé. Az 5. percben Zilahy szabálytalan feltartásáért ítélt szabadrúgást a 16-os sejtett vonaláról szúrja élesen Lengyel félre. A 6. percben a dunai oldalon Beretvás dob taccsot, az ívelt labdát
    Héjas nagyszerűen találja és a hosszú, beadásnak szánt labda a kapu tulsó felső sarkában köt ki. Gallina kétségbeesetten hátrált rá, de már elkésett, 1:0.
    A Nemzeti kornerrel felel, de ezt kapu mögé küldi Kovács. Dömötör első támadása lesálláson sikkad el. Beretvás szépen lőtt labdáját Flóra hátrafejeli, Gallina minden lélekjelenlétére szükség van az öngól elhárítása végett. Héjas lövése Flóráról kornerre megy, Zilahy kapu fölé fejel. Fenyvesi labdája Gallináé. A passzok minduntalan elakadnak a sárban, a kerületiek szúrt labdáikkal jobban érvényesülnek. A 19. percben taccsdobás után Zilahyt csak kornerre tudja szerelni a Nemzeti-védelem. A kornert Fenyvesi irányítja, Héjason és Lengyelen keresztül
    a befutó Dömötörhöz kerül a labda, aki közelről védhetetlenül bevágja a jobb sarokba. 2:0.
    Az óbudai csapat most fölénybe kerül. Kornert ér el, majd egy szabadrúgás nyomán Zilahy labdájával Fenyvesi kerül nagy helyzetbe, de a kifutó Gallinába lövi a labdát. Lengyel két lövése jut kapu mellé, majd a Nemzeti jut kornerhez, amit Buza szépen rúg, a helyzet veszélyes, de a kerületi bekkek erélyes közbelépése tisztáz. Lutz és Werner karamboloz, a Nemzeti csatárai, csak nézik. Dömötör labdájával Zilahynak kínálkozik jó helyzet, de elveszik tőle a labdát. Vadas keresztben adott labdája kimegy a kornervonalon. Kautzky veszélyes lövése éppen hogy elkerüli Szulik kapuját A 37. percben remekbeszabott kerületi támadás gördül, a mély sár ellenére villámgyorsan tö relőre a Lengyel—Dömötör pár és
    a beadást Zilahy pompás fejessel küldi a bal felső sarokfára.
    Még mindig az óbudaiak vannak támadásban. Lengyel fejese Gallinának könnyű zsákmánya, Zilahy szép lövését már nehezen védi. Végig a III. ker. FC marad frontban, csak az utolsó percben támad a Nemzeti, Buza szabadrúgása azonban kapu mellé kerül.
    A II. félidőre Dömötör fekete nadrágban jön ki, ami rossz kabalának bizonyul, mert a Nemzeti átveszi a támadások irányítását. Vadas Szulik a labda mellé veti magát, szerencséje, hogy Vadas nem vette észre, hová perdült a labda. Fenyvesi szép beadásából Flóra majdnem öngólt vét, de Gallina résen van. Dömötör jó beadását Fenyvesi lövi, a labda a felső lécen gurul át a másik oldalra, Dömötör hiába húzza vissza, nincs senki, aki értékesíteni tudja a labdát. A Nemzeti-jobbszárny rohamoz, Kovács jó helyzetben csúszik a sárban. Dömötör bombáját Gallina szépen fogja. Czétényi lövésére Szuliknak vetnie kell magát. A 12. percben Beretvás tisztátalanul szereli Czétényit.
    A szabadrúgást Czétényi szépen íveli, a labdát Kautzky kapura fejeli. A labda Szuliknak tart, a kapus fogja is a sáros, csúszós labdát, amely azonban keze között besiklik a hálóba. 2:1. Héjas passzát Zilahy kapu fölélövi. Vadas lövését Szulik kiejti, de ujra megfogja. Dömötör lökése Vanicsek ellen szabadrugást hoz a Nemzetinek, ami veszélyes helyzetet teremt a kerületi kapu előtt, a hátvédek mentenek. A Nemzeti erősen támad. Vadas fejese kapu mellé kerül, újabb Nemzeti-támadásnál Kautzkyt közrefogják, összeesik. Rövidesen azonban
    rendbejön és játszik tovább. A 19.percben Flóra löki Dömötört, a szabadrugást a kornersarok közeléből irányítja Dömötör. A labda Fenyvesihez kerül, aki lő is, de a labda emberről kivágódik. Most Zilahy próbálkozik, de az ő lövését Gallina kiüti,
    a közben befutó Fenyvesi közelről sarokba helyezi a labdát. 3:1.
    Fenyvesi kissé sántít ezután, de játszik tovább. Mezőnyjáték után Vadas jó helyzetben kapu mellé rúgja a labdát. Az óbudai összekötők most hátrább vonulnak, hogy segítsenek a védelemnek az eredmény megtartásában. Zilahy elől fárasztja magát hosszúra nyúló egyéni akcióival, aminek befejezéséhez persze már nincs ereje. Fenyvesi beadása Gallináé. Czétényi szabadrugását Szulik kiüti, nagy a Nemzeti-helyzet, majd Nemzeti-korner következik.
    A 27.percben Fenyvesi indít el jó támadást, aminek során végigmegy a labda a kerületiek minden belsőcsatárán, közben néhány Nemzeti-védőn is. Végül Dömötörhöz jut a labda, akinél— a tribünről jólláthatóan — Gallinán kívül Flóra is közelebb áll a Nemzeti kapujához,
    Dömötör biztos lábbal rugja a labdát a hálóba, a bíró sípja azonban lesállást büntet Dömötörnél.
    — Nem akarta elrontani a Nemzeti Sport tipjét— jegyzi meg egy maliciózus hang a tribünön. Most néhány kerületi támadás következik, látszik azonban, hogy a mély talaj már sokat kivett a játékosokból, a lövések gyengék, Fenyvesi pedig Gallinába küldi a labdákat jó helyzetből is. A 30.perc után ujra a Nemzeti kerül frontba, ugyancsak van dolga a két kerületi hátvédnek. De most már a Nemzeti csatárai is készek erejükkel. A 36. percben változatosság kedvéért Lengyel küld bombafejest Gallina kapuja mellé. A 40. percben a Nemzeti még egy kornerhez jut, de ezt kapu mögé irányítja Kovács. Flóra félpályáról küldött szabadrugását Szulik kiüti, a veszélyes helyzetet a védelem tisztázza. Nemzeti támadások töltik ki a hátralevő időt, az utolsó percben Héjas még próbálkozik egyéni akcióval, de a bíró már a mérkőzés végét jelzi.