Profi I. liga 1931/1932, 7. forduló
  1. nela: 2.500

2023.10.18, 20:20
    Kispest—Bocskai 1:1 (1:1)
    Bírói tévedések miatt parázs hangulatban folyt le a mérkőzés s a mérkőzés után csak a rendőrség akadályozta meg a botrányt
    Góllövő: Lukács, Mátéffy
    Debrecen, Diószeghy-út. 2500 néző. Bíró: Karsay.
    Kivonulás után Markos választhat. Mindenki érthetetlennek tartja azt, hogy Markos miért választja a széltől alig-alig támogatott oldalt. A Bocskainak ugyanis egy nappal szemben kell felállania:
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Hunyadi — Raix, Purczeid, Keresztes — Paczolay, Lukács, Tőrös, Fürstner, Serényi.
    Bocskai: Budai — Kuti, Remmer — Palotás, Moóré, Keviczky — Markos, Vincze, Teleki, Mátéffy, Ormos.
    Kispest kezd, nem sokkal később Palotás kézzel tartja vissza Serényit, ezért szabadrúgás jár. Majd még újabb szabadrúgást érnek el a kispestiek, de ezt Raix fölé vágja. Rozgonyi találja el rosszul a labdát, de Dénes a gólba tartó „hazalövést” védi. Az 5. percben Ormos—Markos-akció után a szélső kornert ér el, de a sarokrúgást Dénes újabb kornerre védi. Kispest- támadást a lesben álló Serényi akaszt meg, majd Remmer szerelése kap tapsot A 7. percben Moóre a félpályán hendszet vét. Raix ügyesen íveli a labdát a kapu elé, Törös nagy lendületben gyertyát fejel s a Bocskai-védelem szinte tétlenül lesi a helyzet kialakulását.
    A lepattant labdát Lukács éri el, leállítja és nyolc méterről a sarokba süvíti. 1:0.
    Markos kornerrel válaszol. Közben Palotás dobja álandóan előre a csatársort. Palotás jól játszik, de egy ízben Serényi elengedi. Az tiszta helyzetbe kerül s a második gólt rúghatná be. Kapu mellé megy a lövése. A 12. percben a bíró a taccsvonalról szabadrúgást ítél a Bocskai javára. Ormos irányítja a kapu felé. Dénes kiöklözi, Markos lövi, emberbe. Teleki rúgja újra...emberbe. Mátéffy is kísérletezik.. emberbe...
    végre Mátéffy még egyszer megcélozza, most már két méterről s a labda besurran a hálóba. 1:1. Kispest is csak sarokrúgással tud válaszolni. Majd Paczolay kerül pompás helyzetbe és bombáját Budai kornerre védi. Potyognak a kornerek... Nem sokkal később Markos kerül jó helyzetbe, de a bíró biztos góllövő alkalom előtt
    tévesen
    lesállás címén megállítja. Érdekes és heves a mérkőzés. Kispest lendületesen játszik. A kornerek jelentenek eseményt. A 30. percben
    eleki mérkőzést eldöntő helyzetbe kerül.
    A 16-os táján kitör, szabadon fut, mindenkit lerázott magáról. Még hat lépés, még öt, szinte cicázik Dénessel... Talán azon gondolkodik, hogy jobb-, vagy balsarokba tegye a labdát... Dénes azonban hirtelen kiugrik és Teleki pont a hasába céloz. Debrecenben régen láttak ilyen nagy helyzetet. Kispest kornert ér el, majd az utolsó percekben három Bocskai-sarokrúgás következik. Az utolsót az utolsó percben Markos küldi be, de Mátéffy gondolattal mellé teszi a labdát.
    Azzal kezdődik a második félidő, hogy Budai hátraejti a labdát az üres kapu felé. Ideges hangullat a nézőtéren! Hamarosan folytatódik a Bocskai kornersorozata. Heves a játék s bírói tévedésekkel nagyon tarkított. A 6. percben Palotás 25 méteres bombáját Dénes bravúrosan védi, majd a tulsó oldalon Remmer szabadrugásnál földbe rug, a labda a l6-oson álló Lukács elé pattan. Lukács ahelyett, hogy lőne, a lesben álló Fürstner elé tálal. Most a közönség 11-est akar, mert hendszet lát... A 16. percben következik
    a bíró legnagyobb hibája.
    Markos pompásan fut le, be is küldi a labdát. Mátéffy öt méternyire a kaputól kapta, lövi, ebben a pillanatban a bíró ofszájot jelez, a gólt nem adja meg, pedig a labda ugyancsak besurrant a hálóba. A hiba azonban ott van, hogy
    a bíró nem vette észre a Dénes mellett gólvonalon álló Rozgonyit.
    Illetve csak későn vette észre sakkor így szabadkozik:
    — Én is ember vagyok, tévedhetek ...
    A közönség persze zajong, percekig tüntet. Nem sokkal később Moóré bombája alig kerüli el a kaput, majd a sorozatos Bocskai-támadásokat csak Paczolay szólólefutása váltja fel.
    Kispest most már taccsra játszik. Védekezik. A Bocskai-csatársor nem tud játszani. A kerítésen is túl vágják a kispestiek a labdát, amiért is a bíró három perccel hosszabbít. Korner is esik, Dénesnek öklöznie kell, Kispest szicíliai védelme derekasan állja a helyét.
    Közben a közönség nem akar távozni. A rendőrség munkában van, de nagyon sokan nem sietnek haza. Várnak a bíróra. Végül megjelenik a bíró. A rendőrség most is csak hátraszorítani tudja a tömeget, de szétzavarni nem. A rendőrtiszt átadja a bírónak azok nevét, akik különösen tüntettek a bíró ellen. Egész kis lista. A bíró azonban visszaadja azzal, hogy a rendőrség folytassa le az eljárást. Végül is a bíró a rendőrök sorfala között, távozik s a rendőrök kisérik be a városba, hogy ne essék bántódása.