Komlói Bányász SK - Hajdúszoboszló 5 : 1 17:00

2017.10.03, 12:24 (szerk.: 2017.10.03, 13:35)
    Komló, 200 néző. V.: Megyebíró 9
    Komlói Bányász: Herbert 5 - Farkas 6, Augustin 7, Halász 6 - Geisz 5 (Dárdai B. 5, 48. p.), Méhn 6, Schuszter 5(Bori 68. p.), Mosonyi 6, Kiss Cs. 7 - Szabó Zs. 6 , Dömény 6 (Varga Zs. 5, 53. p.). Edző: Gyurina József
    Hajdúszoboszló: Matkó 5 - Boros 4, Nagy M. 4, Kurucz 4 - Harsányi 4, Benczik 4, Nagy I. 4, Csirke 4, Csehi 5 - Lugosi 4, Csisztu 4. Edző: Magyar Balázs.
    Szögletarány: 9-1 (6-0)
    13. perc: Dömény jobbról beemelt egy szabadrúgást, amit Augustin 6 méterről a léc alá fejelt (1-0).
    21. perc: Szabó Zs. balról beívelt, Geisz jobbról visszaadott, Kiss Cs. pedig 2 méterről a kapu közepébe passzolt (2-0).
    27. perc: Geisz adott be jobbról, Boros nem rúgta el a labdát, amit Kiss Cs. elvett tőle és 6 méterről bevágta (3-Ö).
    45. perc: Egy jobb oldali szögletet Augustin ráfejelt, a kapus előbb védett, de a róla kipattant labdát a komlóiak román középhátvédje másodszorra közelről a kapuba lőtte (4-0).
    47. perc: Farkas jobb oldali visszagurítását Dömény kapta, aki néhány csel után 7 m-ről, ballal a bal alsó sarokba rúgta a labdát (5-0).
    57. perc: Herbert kapus csúnyán alászaladt Csisztu beadásának, ezt kihasználva Csehi az 5- ösről az üres kapuba fejelt (5-1).
    Óriási fölényben játszott a Komló, amely jobb helyzetkihasználással akár 10 gólt rúghatott volna. Az ellenfél cserejátékos nélkül érkezett, még egy 15 éves gyereket is pályára küldött. A hajdúságiak 5-0 után szépítettek.
    Gyurina József: - A csapat az utolsó bajnoki mérkőzésén is bebizonyította, hogy létjogosultsága lenne a másodosztályban.
    Magyar Balázs: - Már az is bravúrnak számít, hogy három ifistával megvoltunk 11-en. A játékosaim és mi erőn felül vállaltuk, hogy befejeztük a bajnokságot, most már a város következik, döntse el, hogy NB I. B, vagy körzeti bajnokság kell-e neki.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 2000-06-13