Szolnoki MÁV-Neusiedler - Érdi Sport 2 : 1 17:00

2018.02.17, 08:52
    Ismét előnnyé változott a hátrány
    Szolnoki MÁV-Neusiedler-Érdi Sport 2-1 (0-0)
    Szolnoki MÁV: Bak 8 -Fehér 5 Antal 5 Müller 5 Lajkovics 7 Major 6 Ács 6 Horváth 5 Pelles 5 Fedor 5 Urbán 6 Edző: Rózsavölgyi László
    Érdi Sport: Elbert 6 -Kult 6 Hosnyánszki 6-2=4 Mérey 5 - Kóczián 6 Filó 5 Vaskó 6 Bernáth 6 Nikolov 5 -Gyura 6 Hofmann 5 Edző: Kozma Mihály
    Szolnok, 1500 n., v.: Cserna (6) (Kiss Gy., Tamássy).
    Csere: Filó helyett Németh J. a 63., Gyura h. Ócsai a 71., Müller h. Balogh, Bernáth h. Németh R. a Ti., Horváth h. Bontovics a 74., Ács h. Hegedűs a 90. percben.
    Sárga lap: Hosnyánszki a 65., Ócsai a 76., Urbán a 91. percben.
    Kiállítva: Hosnyánszki a 69. percben.
    42. perc: Hoffmann a 16-os- nál balra gurított Gyurának, az érdi támadó 12 méteres lapos lövését Bak bravúros mozdulattal mentette a bal sarok elől.
    50. perc: Lajkovics viharzott el a jobb oldalon, centerezéséből Fedor 10 méterről a jobb sarok mellé fejelte a labdát. Kirúgás után Gyura maradt üresen a lassan visszazárkózó védők között, így aztán rövid labdavezetés után 6 méterről a kiszolgáltatott Bak mellett a jobb sarokba guríthatott, 0-1.
    62. perc: Lajkovics balról csavart szabadrúgást az ötösre, ahonnan Urbán magasra felugorva fejelt a bal felső sarokba, 1-1.
    69. perc: Mérey a 16-os előtt mellel megtámasztotta a neki háttal álló Fedort, majd a szolnoki csatár elesett. Miután Cserna sípja nem hallatszott, Hosnyánszki el is rúgta a labdát, amiért Cserna kiállította. A szabadrúgást pedig Lajkovics mesterien csavarta a jobb felső sarokba, 2-1.
    92. perc: Kult indításával Németh J. tört be hazai büntető- területre, 6 méteres lövését Bak ismét óriási bravúrral mentette.
    Az első félidő kevés eseményt hozott, ami elsősorban annak köszönhető, hogy a kapu előtti összjáték mindkét fél részéről pontatlanra sikerült. Az érdiek már a középpályán megütköztek ellenfelükkel, és jobbára Kóczián keresztlabdáiból próbáltak rést ütni a hazai védelmen. Szünet után is maradtak a kezdőcsapatok, közülük az enyhe hátszelet élvező Érd tűnt frissebbnek. Meg is szerezte a vezetést. A hazaiak közül senki nem vállalta fel a csapatjáték „színezését”, ezért az egyéni ötletekre, egyéni megmozdulásokra hagyatkozhattak a vasutasok. Két szabadrúgás beigazolta a recept helyességét, ismét sikerült fordítani, aminek értékét a játékvezető elhamarkodott kiállítása sem csökkentheti a statisztikusok könyvelésében.
    Cserna játékvezető túl szigorú volt a kiállításnál, amivel jelentősen befolyásolta a mérkőzést.

Forrás: Új Néplap, 1999-08-23