Pécsi MFC - Dunakeszi MÁV Adtrans 2 : 4 17:00

2017.10.03, 12:05 (szerk.: 2017.10.03, 13:40)
    Pécs, Újmecsekalja, 1500 néző. V.: Megyebíró 9

Pécsi MFC: Sólyom 4 - Földvári 5, Barna 5, Dienes 5 - Toldi 5, Gera 5, Sipos 5 (Hudák 5, 46. p.), Puskas 5, Kardos 5 - Plókai 4 (Varga E. 5, 58. p.), Kolarics 4 (Tolnai -, 61. p.). Edző: Bozai Gyula
    Dunakeszi ADtranz: Nagy I. 4 - Varga A. 6, Telek 6, Gráczki 7 - Dinka 6, Resko 6, Détári 8, Tóth I. 6, Besenyei 0 (Hajba 6, 21. p.)- Pálinkás 6 (Császár -, 78. p.), Grezsák 5 (Németh -, 63. p.). Edző: Ebedli Ferenc.

Szögletarány: 6-4 (5-0).

3. perc: Jobbról Gera adott be, a dunakeszi kapus és hátvédtársai egymásra vártak, ezt kihasználva Puskas a kapuson átperdült labdát két méterről fejjel a jobb alsó sarokba továbbította 1-0).
    10. perc: Besenyei nem nézett föl, amikor hazaadott, Kolarics elől Telek nagy nehezen szerelt az utolsó pillanatban szögletre. A sarokrúgást balról Kardos ívelte be és Toldi az ötös túlsó sarkánál a kapu bal oldalába fejelt (2-0).
    24. perc: Resko indította Détárit, a volt világválogatott játékos a balösszekötő helyén felnézett, majd 13 m-ről, jobb belsővel, okosan a bal alsó sarokba küldte a labdát (2-1).
    48. perc: Sólyom kiindult, majd megtorpant Pálinkás jobb oldali szögleténél, Gráczki az 5-ös túlsó sarkáról az üres kapuba fejelt (2-2).
    69. perc: Tóth I. kilépett a védők között, majd ragyogóan, 14 m-ről átemelte Sólyom kapust (2-3).
    88. perc: Détári kiugratta a lyukra futó Némethet, a cserejátékos 9 m-ről Sólyom hasa alatt a kapu közepébe lőtt (2-4).

Kevesen hitték volna az újmecsekaljai stadionban (beleértve a két csapat játékosait is) a 2-0-lás hazai vezetése után, hogy kikap a PMFC. Hiába volt a megnyugtató előny, azt követően kimaradtak a pécsi helyzetek, a kiváló Détári vezényletével megérdemelten fordított a Dunakeszi a bizonytalan kapusok meccsén. A második félidőben szétfutotta az ellenfél a PMFC-t. Az eredmény nagy csalódás nemcsak a nézők, hanem a pécsi szakvezetés számára is, hiszen két forduló után pont nélkül utolsó a tabellán a PMFC, mintha csak a tavalyi bajnokságot kopíroznák le a Mecsekaljaiak az eddigi gyenge őszi teljesítménnyel.
    A következő fordulóban idegenben szerepelnek, hiszen Csepelre látogatnak, amely szintén újonc, és odahaza biztosan „harap” majd. Két mérkőzés alatt hat gólt kapott a pécsi együttes, ez a védekezésének gyengeségét is bizonyítja.

Bozai Gyula: - 2-0-nál megalázhattuk volna az ellenfelet, egy figyelmetlenségből gólt kaptunk, onnan kezdve semmi sem sikerült nekünk. A Dunakeszi ahányszor eljött a kapunkhoz, gólt kaptunk belőle.
    Ebedli Ferenc: - Gyenge kezdés után sikerült talpra állnunk, és végül fölényesen győztünk.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1999-08-15