Szolnoki MÁV-Neusiedler - Szeged-Dorozsma FC 1 : 0 17:00

Szolnoki MÁV Neusiedler - Szeged Dorozsma 1-0 (0-0)
    Szolnok, 3200 néző, vezette: Márton (9) (Marcsok, Nyilas)
    Szolnoki MÁV: Gelei 7 - Major L. 7 - Draskóczi 7, Szecsei 6, Kohári 5 - Fedor 6, Bontovics 6, Horváth 5, Ludasi 6 - Markóczi 6, Major S. 7. Edző: Szatmári János
    Szeged Dorozsma: Csehó 6 - Tóth K. 6, Stredie 6, Szabó 6 - Magyar 5, Kothencz 5, Kenesei 6, Djurasevics 5, Udvari 7 - Barna 5, Miklós 5. Edző: Vágó Attila
    Csere: Kotheincz h. Tóth (5), Djurasevics h. Süli (5) mindkettő a 60., Fedor h. Szín a 63., Markóczi h. Balogh a 78., Ludasi h. Bernáth a 84. percben.
    Gólszerző: Major S. (Magyart beforgatta az ötösön és kilőtte a jobb alsó sarkot) az 57.percben (1-0).
    Sárga lap: Magyar a 30., Szecsei a 34., Udvari a 36., Kenesei a 39., Szabó K. a 43., Bontovics a 74. percben.
    Horváth már a 3. percben kihagyta a meccs legnagyobb lehetőségét, az üres kaput négy méterről sem találta el. Erőteljesebben támadott a Szolnok, főként a hórihorgas Major S. centerjátékára épített, míg a szegediek biztosított védekezőállásból együttes felfejlődéssel közelítették a kaput. Fél óra után keménnyé, helyenként durvává vált a játék, amit Márton játékvezető is honorált, elsősorban a műfajban jártasabb vendégek javára. Fordulás után sem kímélte ellenfelét a Szeged, ami láthatóan kissé zavarta a szolnokiakat a kombinatív összjátékban. Annyira azért nem, hogy Major Sanyi jóvoltából meg ne szerezze a vezetést szép egyéni megmozdulással. Vágó Attila nyomban átszervezte csapatát, mégis Markóczi fején ragadt az újabb gól. Sok durvasággal spékelt, küzdelmes meccsen a kezdeményezőbb együttesé lett a győzelem.
    Szatmári János: - Igazi vérbeli rangadón szereztünk megérdemelt győzelmet.
    Vágó Attila: - Gratulálok mindkét csapatnak. A Szolnok újonc létére az NB I/B biztos tagja lesz, ami szerintem nagy dolog.

Forrás: Új Néplap, 1997-05-12