FC Eger-Egertej - FK Hajdúnánás-Tedej 0 : 1 17:00

2017.10.01, 09:34 (szerk.: 2017.10.01, 12:08)
    FC Eger-Egertej - FK Hajdúnánás-Tedej 0-1 (0-0)
    Eger, 300 néző. V.: Bukovics (Veres, Szabó Z.)
    Eger: Molnár - Aszódi, Holtner, Kovács - Hompoth, Unyatinszki, Tábori, Márton, Szamosi - Bajzáth, Berecz. Edző: Vígh Tibor.
    Hajdúnánás: Szén - Márkus, Nagy, Kanál - Kondora, Vo- nyigás, Fazekas, Tar, Csiszár - Tóth, Vass. Edző: Teliinger Vilmos.
    Csere: Tar helyett Vígh a szünetben, Bajzáth helyett Kormos az 53., Fazekas helyett Mangel a 65., Vonyigás helyett Pribék a 75., Tábori helyett Klátyik a 87. percben.
    Gólszerző: Márkus a 77. percben.
    Sárga lap: Tar a 4L, Nagy az 57., Mangel a 70., Csiszár a 79., Kanál a 88. percben.
    Piros lap: Kormos a 68. percben.
    72. perc: Bajzáth beadását követően Szamosi lőtt 7 m-ről, Szén nagy bravúrral kiütötte a labdát, az ismétlésnél már a védők hárítottak.
    18. perc: Csiszár lapos lövésébe még beleért a vetődő Molnár, így szögletre került a labda.
    49. perc: Vass egy csel után lőtt alig az egri kapu mellé.
    54. perc: Szamosi 25 m-es szabadrúgása a felső lécen csattant.
    55. perc: Kormos labdáját Vonyigás vágta ki az üres kapu előteréből.
    66. perc: Kovács felsősarkos távoli lövése Szén könnyű zsákmánya lett.
    68. perc: Kormos megjegyzést tett a játékvezetőnek, ezért kiállították.
    77. perc: Márkus lendült előre, 35 m-ről lövésre szánta el magát, és a labda a meglepett egri kapus fölött a jobb felső sarokban kötött ki, 0-1.
    88. perc: Bereczet lökték fejelés közben a 76-oson belül: 7 7-es. A büntetőt Szamosi lőtte félmagasan, de Szén remek vetődéssel hárított.
    Hideg, télies időben az első félidőben alig történt említést érdemlő esemény, akkor is legfeljebb a kapusokat lehetett dicsérni. Inkább csak küzdöttek egymással a játékosok, sok pontatlanság tarkította a mérsékelt színvonalú összecsapást. Szünet után mezőnyfölényt harcolt ki az Eger, s úgy tűnt, hogy megszerzi a vezetést. Kimaradtak azonban a lehetőségek, s amikor Berecz buktatásáért nem ítélt 11-est a játékvezető, a reklamáló Kormos kiállítása miatt 10 főre csökkent a hazai gárda. A vendégek ritkán látható távoli lövésből szerezték győztes góljukat, Molnár elnézte a labdát. A kissé szigorúan megítélt büntetőből még egyenlíthetett volna az Eger, de az sem sikerült, így a szerencsésebb csapat örülhetett a 3 pontnak. De csak annak... Jók: Aszódi, ill. Szén, Márkus.
    Vígh Tibor: - Mit mondhatnék, amikor 40 m-ről kapunk gólt, s nem rúgjuk be a 11-est.
    Teliinger Vilmos: - Ezen a mérkőzésen a játékvezető volt a legjobb.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1997-04-21