FK Hajdúnánás-Tedej - Salgótarjáni BTC 2 : 0 14:30

2017.11.13, 21:17
    Labdarúgás, NB II, Keleti csoport - Hajdúnánás-SBTC 2-0 (1-0)
    Esélye sem volt a Stécének
    Hajdúnánás, 700 néző, vezette: Bukovics (Lánczos, Zvolenszky)
    HAJDÚNÁNÁS: Szén 6, Márkus 6, Pribék 6, Tar 6- Bajusz 6, Vonyigás 6, Hleba 6, (Mangel -, 79 p.) Kondora 6, Csiszár 7 - Tóth 7 (Boros T.-, 89 p.) Vass 7 (Vígh -, 84 p.). EDZŐ: Tellinger Vilmos SBTC: Szabó I 8 - Rizán 5, Sági 6, Hadusovszki 4 (Géczi 4, 52 p.) - Gubán 5, Forgó 5, Nagy P. 5, Stark 6, Kecskés 5 - Németh 4 (Palaticzky -, 65. p ) Bíró 4, (Szabó II -, 70 p.) EDZŐ: Kis Károly. SÁRGA LAP: Hleba 74 p. Csiszár 78 p. GÓLLÖVŐ: Vass 45 p. Tóth 48 p
    7. p.: Csiszár rossz visszaadása után Pribék és Szén mentett Bíró elől.
    10. p.: Biró lőtt balról futtából, ám Szén védett.
    15. p.: Szabó I mentett Hleba elől 6 m-re a kaputól.
    16. p.: Bajusz-szóló és -beadás után Hlebát buktatták az 5- ösön. Pribék jobbra tartó büntetőjét Szabó I remekül védte.
    31. p.: Vass lövésszerű beadását védte Szabó I.
    40. p.: Vonyigás eladott labdájából lőtt fölé Stark.
    45. p.: Kondora, Csiszár, Vass akció végén az utóbbi lőtt laposan a kapu jobb alsó sarkába (1-0).
    48. p.: Vass beadását Tóth a rövid saroknál fejelte a hálóba (2-0).
    57. p.: Szén mentett Stark elől ziccerben.
    62. p.: Szén bravúrral védte Stark 26 m-es szabadrúgását.
    71. p.: Tóth kiugrás után a felső lécet találta el.
    73. p.: Kondora 4 m-es lövését védte Szabó /.
    78. p.: Tóth egy beívelés után lefordult és lőtt Szabó I. remekül védett.
    80. p.: Stark szóló után jó helyzetben keresztbe lőtt a kapu előtt.
    88. p.: Szén védett egy szabadrúgást.
    Már az első percek után látszott, hogy a hazaiak nyerni akarnak. Igaz, az első veszély
    Szén kapujánál volt egy rossz visszaadás után, de ettől kezdve mind hevesebben támadtak a hazaiak. Levegőben lógott a gól, amely végül is a lefújás előtt született meg. A biztos vezetés tudatában jött ki a szünet után a hazai csapat és Tóth jóvoltából tovább növelte előnyét. Az egyetlen veszélyt a nánási kapura Stark jelentette az 57. percben, de Szén a helyén volt.
    Tellinger Vilmos: À mérkőzés előtt éreztem, hogy nyerünk, és ez be is jött. Gratulálok a csapatnak!
    Kis Károly: Sajnos, csapatunkban nem volt egyetlen ember sem, aki tervezzen és irányítson. Szürkén játszottunk. Gratulálok a Nánásnak!

Forrás: Nógrád Megyei Hírlap, 1997-03-10