1. Nela: 25.000

2022.08.31, 23:11
    Hungária—Vasas 5:2 (3:0)

Hungária: Ujvári- Mandl, Senkey— Kléber, Kvasz, Nádler— Braun, Molnár, Opata, Orth, Jenny — Vasas : Kropacsek- Rottner, Király- Kővágó, Purczelt, Remmer— Brunecker, Takács, Jelinek, Szentmiklóssy, Himmer

Viczenik Ede sípjelzésére a Hungária veszi át az irányítást, de támadásai befejező akció nélkül végződnek. A 11. percben Braun száguld le a jobbszélen, magas centeres Orth előre fejeli és a nagy lendülettel előretörő Opata labdája máris a hálóban zúg. (1:0).
    A Hungária erősen szorongatja ellenfelét, miközben Braun hibás centerezése" valahogy Molnárhoz kerül, aki Remmer lábai közt Orthoz passzol és a kitűnő center nyugodt eleganciával két lépéstől a hálába guritja a labdát. (2:0)
    A Hungária továbbra is offenzívában maradó, kornerrel veszélyezteti a Vasasok kapuját, mely után Jenny vágja át a labdát a jobbszélre, ezt Braun nagy erővel a felső kapufának lövi, ahonnan labda Kropacsek hátára és -onnan- a kapuba esik. (3:0).
    A második félidőt a széllel játszó Vasasok erőteljes támadásai nyitják meg. Jelinek lövését, Ujvári kiejti, mire a résen álló Takács egy lépésről benyomja a labdát (3:1).
    Braunt támadás közben Remmer szabálytalanul akasztja meg, alig két lépésre a kornervonaltól. Braun a szabadrúgást csavarva, a kapufára lövi, ahonnan az Kropacsek kezei között a hálóba, jut. (4:1). Egy percre rá már a Vasasok vezetnek támadást és Szentmiklóssy váratlan, lövése kapufáról a gólba perdül (4:2). A Vasasok lelkesen támadnak, ámde a Hungária támadásai sikeresebbek, mert Molnár a tizenhatosról kitör és élesen a jobbsarokba lövi a labdát,, (5:2).