Gólszerzők: Takács II 13., 24., Szentmiklóssy 63.

Góllövők: Takács, Takács, Szentmiklósi (11-esből)

Postás pálya. Bíró: Biró Sándor. 2500 néző.
    Vasas: Nyerges — Klein, Rottler — Remmer, Purtzeld, Reiner — Grünfeld, Takács, Jelinek, Szentmiklósi, Himmer.
    Kispest: Pósza — Szabó, Dudás — Raix, Burger, Hungler III.- Gulyás, Molnár, Varga, Csendes, Haluf.

Nemzeti Sport, 1926. szeptember 13.

3. avatar: seamandarin
    2022.07.30, 17:37
    Vasas—Kispest 3:0 (2:0).

Kétezerötszáz néző előtt a Postás-pályán megtartott mérkőzésen a csapatok a következő játékosokkal vettek részt:
    Vasas: Nyerges— Klein, Rottler— Remmer, Purtzeld, Reiner— Grünfeld, Takács, Jellinek, Szentmiklósi, Himmer.
    Kispest: Pósza— Szabó, Dudás— Raix, Burger, Hungler III.— Gulyás, Molnár, Varga, Csendes, Haluf . A Vasas állandóan nagy fölénnyel játszva, könnyen győzte le ellenfelét. A gólokat Takács (2) és Szentmiklósi (11-es büntetőrúgásból) lőtte.

Budapesti Hírlap, 1926. szeptember 14.

4. avatar: seamandarin
    2022.07.28, 23:40

A Vasas csatárok fölényesen játszottak Kispest ellen, de a góljaikat szerencsével érték el
    Vasas: Nyerges — Klein, Rottler —Remmer, Purtzold, Reiner — Rrünfeld, Takács, Jelinek, Szentmiklóssy, Himmer. — Kispest: Posza — Szabó, Dudás — Raix, Burger, Hungler III. — Gulyás, Molnár, Varga, Csendes, Haluf.

A Vasasok mult vasárnapi nagyszerű játéka után ma bizony csalódottan távozott a Lóverseny-téri pályáról a 2000 főnyi közönségnek az a része, amely ismét „nagy“ játékot várt a Vasasok csapatától.

A 11. percben Reiner szöktetésével Himmer kidriblizi a védelmet és lövése alig a kapu, mellé jut. A következő percben Jelinek—Takács remek akciójából, utóbbi közelről élesen a kapu mellé lő. A 13. percben ismét
    Jelineknél a labda, pompásan szökteti az offszájdon álló Takácsot, aki védhetetlen lapos lövéssel megszerzi az első gólt. (1:0)

A 20. percben Szentmiklóssy azoffszájdon álló Himmert szökteti, közeli beadására Pósza dobja magát, a labdát azonban nem tudja elfogni és Takács a hálóba gurítja. (2:0)

Szünet után a Kispest erősebben belefekszik a játékba és az első percek a Vasas térfelében folyó mezőnyjátékkal telnek el. Az 5. percben Burger szöktetésével Gulyás szépen lefut, lövése a kapu előtt szalad el. Csendes belefut a labdába, de már elkésik.

A 18. percben Dudás egy lapos labda fejelésénél hendszet vét a tizenhatos sarkánál s a bíró túlszigorúan tizenegyest ítél, melyet Szentmiklóssy góllá értékesít. (3:0).