Hajdúnánás, 500 néző. V.: Győr (Szabó Zs., Koch).
    Hajdúnánás: Pongor - Nagy I., Papp, Boros - Pipó, Vonyigás - Kondora, Kanál, Szemán - Nagy
    II., Vass. Edző: Vígh Tibor.
    FC Hatvan: Nagy I. - Nagy Gy. T., Károly, Gephard, Fekete - Andrási, Varga, Lénárt, Nagylaki - Rácz, Ferencz. Edző: Bóna Zoltán.
    Csere: Fekete helyett Kata az 53., Nagy II. helyett Herperger a 78., Vass helyett Bajusz a 81., Boros helyett Tar a 89., Rácz helyett Nickl a 92. percben.
    Gólszerző: Szemán a 43. és a 91. percben.
    Sárga lap: Pipó a 23., Andrási a 38., Gephard a 47., Vass a 63., Nagy Gy: T. a 69. percben.
    7. perc: Lénárt szögletét Rácz 6 méterről a kapufára fejelte.
    10. perc: Papp ollózását mentette Nagyi.
    14. perc: Kondora szögletét húzta le magabiztosan a hatvani kapuvédő.
    32. perc: Szemán 28 méteres erős lövését védte Nagy I.
    39. perc: Szemán beadását Papp megcsúsztatta és Boros a hosszú ’.ároknál fölé fejelt.
    43. perc: Nagy I. jobbhátvéd létére szép cselek után pontosan adott középre és az érkező Szemán 6 méterről a jobb felső sarokba fejelt, 1-0.
    49. perc: Rácz ugratta ki Nagylakit, aki elől a kifutó Pongor ügyesen mentett.
    52. perc: Kondora remekül szöktette Kanált, akinek beadásszerű lövését Nagy I. ügyesen hárította.
    56. perc: Kanál beadását Vass az alsó sarokba fejelte, ám a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot.
    59. perc: A nánási kapu előtt Kata óriási helyzetben kifejelte a labdát a kapuból!
    71. perc Vass a 16-oson, belül Szemán elé adott, akinek lövését Nagy I. parádésan védte.
    73. perc: Vass-Boros-Kanál akció végén utóbbi 12 méterről alig lőtt mellé.
    89. perc: Papp átadását Bajusz nagy helyzetben fölé emelte.
    91. perc: Pipó ugratta ki Sze- mánt, aki becsapta Vargát, majd Nagy Gy. T.-t, és éles szögből a bal sarokba bombázott, 2-0.
    Ejtőernyőn érkezett a labda a kezdésre, és a nánásiak lengyel testvérvárosának polgármestere végezte el a kezdőrúgást. A hazaiak a búcsúfellépéshez - Vígh Tibor edző utoljára ült a hajdúságiak kispadján - méltóan mindent megpróbáltak a siker érdekében. A mérkőzésen többet birtokolták a labdát és számos gólhelyezetet is kialakítottak. Összességében biztosan szerezték meg a három pontot, szépen zárták ezzel a bajnokságot. A hatvaniaknak nincs szégyenkezni valójuk, de ezúttal halványabban játszottak.
    Jók: Szemán (a mezőny legjobbja), Pipó, Boros, ill. Nagy I., Lénárt.
    Vígh Tibor: - Szépen búcsúztam a csapattól, sajnos, Nánástól keserű szájízzel.
    Bóna Zoltán: - Megérdemelten nyert a hazai csapat. Gratulálok játékosaimnak a biztos bentmaradáshoz.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1996-06-24